Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

O Granátovým jablku

Proč Granátový Jablko vzniklo?

Jablko jsem začal připravovat na konci roku 2019. To je v době, kdy se Apple věnuje počítačům, telefonům, službám, audiu a mnoha dalším věcem. Společnost má jednu z největších značek na světě nejen brandem, ale i tržní hodnotou. Apple používají všichni, vidíte ho všude a stále o něm slyšíte. Na internetu existuje mnoho kvalitních zdrojů, kde se dají nejnovější informace čerpat. Mezi nejznámější v angličtině patří například MacRumors nebo 9to5Mac, které agregují novinky z celého světa. V ČR naštěstí již nějakou dobu kvalitní weby existují taky.

Kolem Apple se pohybuji zhruba přes 10 let a stále více lidí v mém okolí se mě ptalo na různé věci. Jak udělat skenovat, jak udělat podpis, jak se to má oproti Windows používat. Který iPhone si vybrat. Mám si notebook koupit teď, nebo pár měsíců počkat… Těch otázek bylo čím dál víc a tak jsem si řekl, že když už pomáhám známým, proč to nedělat pro všechny. A tím třeba pomoct uživatelům v řešení jejich každodenních problémů.

Proto vás teď můžu přivítat na Granátovým jablku. Webu zaměřeném na praktické tipy, návody, komentáře a vlastní názor kolem Apple světa.

Kdo jsem? O autorovi

David Hořínek, Brňák původně z Vysočiny. Absolvent ESF MUNI. Milovník dobrého piva, vína, motorek a dobrého kafe. Hlavně ale fanoušek moderních technologií. Baví mě všechno, co souvisí s chytrými telefony, tablety, počítači nebo hračkami.

Doma se mi válí legendární barevný iBook G3 nebo třeba iMac G3. Apple vždy uměl dělat krásné, spolehlivé, kvalitní a designové stroje. Už mnoho let rád Apple a celý sektor moderních komunikačních technologií sleduji. A tak jsem si říkal, že když už o tom všem tak rád čtu, zkusím přidat něco ze svého soudku.

Spolupráce

Pokud máte zájem spolupracovat jakýmkoliv způsobem – poskytnutí zařízení na recenzi, sdělit zajímavé informace v rozhovoru nebo se podělit o svůj vlastní text se čtenáři, můj e-mail je otevřený. Nebo můžete napsat přímo na david (zavináč) granatovyjablko.cz

Poděkování

Za logo patří dík Hynkovi Obořilovi, šikovnému grafikovi na volné noze a nadšenému cestovateli. Můžete navštívit jeho cestovatelský blog na tomto odkazu.

Velké poděkování „Eidovi“ za jeho technické rady. Jeho blog najdete tady.

Dodatečný dík také grafikovi Martinovi Hyttychovi, jehož osobní stránka je zde.

Tomovi Vlčkovi a jeho YouTube kanálu s produktovými videi.

Díky taky za nápad ke jménu blogu Tomášovi s černou kšiltovkou. 🙂

Články od ostatních autorů

Granátový jablko není projekt jednoho muže. Archiv dalších autorů můžete naleznout pod těmito odkazy:

Honza Kalabus

Kristýna Beranová

Michal Motyčka