Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

O Granátovým jablku

Proč Granátový Jablko vzniklo?

Jablko jsem začal připravovat na konci roku 2019. To je v době, kdy se Apple věnuje počítačům, telefonům, službám, audiu a mnoha dalším věcem. Společnost má jednu z největších značek na světě nejen brandem, ale i tržní hodnotou. Apple používají všichni, vidíte ho všude, stále o něm slyšíte. Na internetu existuje mnoho velmi kvalitních zdrojů, kde se dají nejnovější informace čerpat. Mezi nejznámější v zahraničí patří například MacRumors nebo 9to5Mac, které agregují novinky z celého světa.

V České republice již mnoho webů o Applu existuje taky. Jedná se ale spíše o magazíny, které často pouze překládají výše uvedené zahraniční zdroje. Kdo primární zdroje četl v angličtině, nemusí už sledovat weby u nás, protože se dozví to samé. Chyběla mi stránka s výraznějším vlastním názorem. Vyváženým a reálným. Pozitivním, ale také kritizující mnoho nedostatků, které Apple bezpochyby má. A protože se žádný takový zdroj stále neobjevoval, rozhodl jsem se udělat něco sám. Díky tomu vás nyní můžu přivítat na Granátovým Jablku.

Kdo jsem? (O autorovi)

David Hořínek, Brňák původně z Vysočiny. Absolvent ESF MUNI. Milovník dobrého piva, vína, motorek a dobrého kafe. Hlavně ale fanoušek moderních technologií. Baví mě všechno, co souvisí s chytrými telefony, tablety, počítači nebo hračkami.

Doma se mi válí legendární barevný iBook G3 nebo třeba iMac G3. Apple vždy uměl dělat krásné, spolehlivé, kvalitní a designové stroje. Už mnoho let rád Apple a celý sektor moderních komunikačních technologií sleduji. A tak jsem si říkal, že když už o tom všem tak rád čtu, zkusím přidat něco ze svého soudku.

Poděkování

Za logo patří dík Hynkovi Obořilovi, šikovnému grafikovi na volné noze a nadšenému cestovateli. Můžete navštívit jeho cestovatelský blog na tomto odkazu.

Velké poděkování „Eidovi“ za jeho technické rady. Jeho blog najdete tady.

Dodatečný dík také grafikovi Martinovi Hyttychovi, kterého můžete najít na LinkedInu.

Díky taky za nápad ke jménu blogu Tomášovi s černou kšiltovkou. 🙂

Články od ostatních autorů

Granátový jablko není projekt jednoho muže. Archiv dalších autorů můžete naleznout pod těmito odkazy:

Honza Kalabus

Kristýna Beranová

Michal Motyčka