Čipy M1 Pro a M1 Max, mini LED 120Hz displej, HDMI, SD čtečka, MagSafe, nový design, 140W nabíjení, 1080p kamera.
Apple se překonal a napravil svoje chyby z minulosti!
Čipy M1 Pro a M1 Max, mini LED 120Hz displej, HDMI, SD čtečka, MagSafe, nový design, 140W nabíjení, 1080p kamera.
Apple se překonal a napravil svoje chyby z minulosti!
Rok 2020 přinesl spoustu problémů a starostí. Apple i tak zvládl uvést mnoho nových nebo aktualizovaných produktů. Pojďme se ohlédnout do uplynulého roku a na to nejlepší co bylo představeno.
Představím vám to nejlepší, co se skutečně povedlo a čím Apple rozčeřil vody.
Který Apple Macbook koupit? Cenově se pohybují od 30 do 180 tisíc v plné výbavě. Rozhodnutí není jednoduché. Proto jsem sepsal tohoto přehledného průvodce.
Ještě před pár lety bych nákup Macbooku nedoporučoval. Butterfly klávesnice byly zdrojem mnoha problémů. Naštěstí jsou už pryč a navíc Apple nyní vydal nové počítače s vlastními M1 čipy. Tím se zvětšil výkon, poklesla spotřeba a také generované teplo a hluk.
Pro nenáročného uživatele tak nebyla lepší doba k zakoupení nového Macbooku.
Recenzenti a uživatelé již měli dost času strávit s novými Apple počítači s M1 čipem. Díky tomu víme vše - výkon, hlučnost, baterii, teplotu. Dodržel Apple svoje sliby?
Apple přechází na svoje vlastní procesory. ARM architektura přinese spoustu výhod. Vyšší výkon a nižší spotřebu. Je tu ale jedna nepříjemná zpráva - Windows nepůjde nainstalovat na Mac. Co s tím?
Co všechno víme o čipu Apple M1, noční můře Intelu - Zive.cz
Pokud vám nestačil můj včerejší souhrn One more thing eventu (čtěte zde), pak Živě.cz napsalo pěkný článek nabitý informací k výkonu M1 čipu.
Redaktor Lukáš Václavík čerpal z rozsáhlejšího článku v angličtině na serveru Anandtech. Pro česky mluvící čtenáře se ale jedná o přijatelnější formu obsahu.
Samotný čip je největší a nejhustší, jaký kdy Apple připravil. Na křemíku bychom napočítali 16 miliard tranzistorů, mobilní čipy AMD Renoir nebo Intel Tiger Lake mají okolo 10 miliard.
Pokud se těšíte na nové čipy od Apple nebo jste technologický nerd, pak vás nové informace budou určitě zajímat.
Grafický obvod je dvakrát větší než v iPhonech. Má až 8 jader s 128 výpočetními jednotkami (bezvýznamné číslo, nelze porovnat s jinými architekturami) s hrubým výpočetním výkonem až 2,6 TFLOPs. Firma o něm mluví jako o nejvýkonnějším iGPU na trhu. Pokud tedy ono číslo odpovídá výpočtům v FP32 (nikoliv méně přesném FP16), je opravdu před konkurencí. Intel Iris Xe-LP v čipech Tiger Lake slibuje 2,46 TFLOPs, Vega 8 v AMD Renoir pak 1,79 TFLOPs. Nová konzole Xbox Series S nabídne 4 TFLOPs, ale to už je jiná energetická liga.
Zmiňované 2 články nabízí asi nejvíc informací, které se můžeme dozvědět ještě před samotným testováním reálných strojů za týden.
Více čtěte v článku Co všechno víme o čipu Apple M1, noční můře Intelu (česky)
Nebo v článku Apple Announces The Apple Silicon M1: Ditching x86 - What to Expect, Based on A14 na Anandtech (anglicky)