Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “Macbook Pro 13 palců”

Apple představil první počítače s vlastními M1 čipy

David Hořínek 4

Intel již několik let nezvládá vyrábět kvalitní procesory. To brzdilo také Apple. Dneškem začala éra přechodu na Apple Silicon - čipy navrhované přímo v Kalifornii na základu ARM.

Jaké počítače byly představeny a co to znamená pro normální uživatele?

První dojmy po skončení eventu najdete v článku.

Pokračovat ve čtení

Nákupní průvodce Apple produktů – přehled aktualizačních cyklů

David Hořínek 5

Nákupní průvodce slouží ke kompletním přehledu aktualizačních cyklů všech výrobků Apple. Díky přehledu zjistíte, jak dlouho se aktuální model prodává, nebo jestli není na konci svého cyklu a brzy nebude aktualizován.

Nedělejte chybu a nekupujte nové zařízení týden před uvedením rychlejšího modelu.

Poslední aktualizace článku: 23. 9. 2020

Pokračovat ve čtení

Který Apple Macbook koupit v roce 2020? – průvodce výběrem jablečného notebooku

David Hořínek 6

V nedávné době se mi několikrát stalo, že čtenáři Granátovýho Jablka poprosili o radu, který notebook od Apple si koupit.

Otázka zdánlivě jednoduchá. Ještě před rokem bych odpověděl, že pokud váš Macbook stále funguje tak bych nový rozhodně nekupoval. Všechny notebooky totiž měly jednu nepříjemnou vlastnost - butterfly klávesnici. O tomto průšvihu jsem psal již několikrát, a dokonce to bylo mezi prvními články na blogu. Nestíhající chlazení raději ani nebudu jmenovat.

Nyní je ale situace naštěstí lepší. Nespolehlivé klávesnice jsou pryč. Kompletní řada Macbooků se dočkala vylepšení po mnoha stránkách a díky tomu není lepší čas na zakoupení nového modelu, než právě teď.

Který Macbook tedy koupit? Cenově se totiž pohybují od 30 000 Kč do šílených 180 000 Kč v plné palbě. Sepsal jsem tedy jednoduchého nákupního rádce, který Macbook si vybrat. Pojďme na to.

Pokračovat ve čtení

Nový, kontroverzní, třináctipalcový Macbook Pro – kde jsou chybějící vytoužené funkce?

David Hořínek 1

Když jsem předevčírem psal článek o nově představeném modelu Macbooku Pro 13", byl jsem celkem nadšený. Apple hlásal konec butterfly klávesnic, fyzická klávesnice escape, větší kapacita disků, novější procesory Intel 10. generace a 16 GB operační paměti v základu.

Jenže není všechno zlato co se třpytí a Honza mě upozornil na to, že ty lepší procesory nejsou všude. A tím to všechno jenom začalo...

Pokračovat ve čtení

Apple vydal nový Macbook Pro 13″ 2020 s magic keyboard klávesnicí, Intel procesory 10. generace, větší RAM a SSD

David Hořínek 3

To o čem jsem mluvil už delší dobu se stalo právě teď. Apple vydal aktualizovaný model Macbook Pro s třinácti palcovým displejem. Máme tu více výkonu, více paměti a konečně taky spolehlivou klávesnici.

Pojďme se na to podívat!

Aktualizace: Článek byl upraven o správné specifikace

Pokračovat ve čtení