Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “Homekit”

Recenze Vocolinc PM5: Chytrá zásuvka s měřením spotřeby

David Hořínek 2

Chytré zásuvky umožňují jednoduchý začátek s chytrou domácností (HomeKitem). Píchnete ji do zdi, připojíte na WiFi a můžete zapínat spotřebiče na dálku. Klidně i přes Siri.

Model PM5 od Vocolincu, který vám chci dnes představit, umožňuje měřit spotřebu energie, v noci oceníte noční lampičku a pro nabíjení dva USB porty.

Pojďme se na tuhle šikovnou věcičku podívat!

Pokračovat ve čtení

Recenze Tado Smart AC Control – ovládání klimatizace na dálku

David Hořínek 0

Tado Smart AC Control V3+ umožňuje pohodlné ovládání klimatizace pomocí elegantní ovládací jednotky. Nemusíte hledat ovladač. Prostě řekněte Siri, Alexe nebo Google asistentu, aby vám místnost vychladili.

A co je na tom nejlepší - díky integraci HomeKitu můžete vše ovládat na dálku.

Pokračovat ve čtení

Novinky v Domácnosti, HomeKitu, AppleTV, HomePodu

David Hořínek 1

Žárovky, zásuvky, světla, termostaty, teploměry, zámky na dveře... "Chytrých" zařízení s podporou HomeKitu je čím dál víc. Apple naštěstí neusíná na vavřínech a snaží se stále v této oblasti inovovat.

Zvonky teď budou umět automaticky rozpoznávat tváře, takže můžete svému systému přikázat, aby zhasl všechna světla, zatáhl okna a zamknul dveře. Třeba v situaci, když přijde soused, který si vždy něco půjčí ale nikdy to nevrátí. :-)

Těch novinek je ale mnohem víc. Pojďme se na ně podívat.

Pokračovat ve čtení

Recenze Apple HomePodu – chytrého reproduktoru se Siri

David Hořínek 1

Apple HomePod patří mezi produkty, které u nás podle mého názoru nemají moc smysl. Je to reproduktor, který se u nás oficiálně přes Apple kanál ani nedá koupit. Důvodem je asi Siri, která stále neumí česky (Emmu moc nepočítám). Jediná šance je toto zařízení zakoupit u přeprodejců, jako je CZC nebo třeba Alza.

Od 8 000 Kč si můžete koupit "chytrý" reproduktor s podporou Siri a velmi dobrým zvukem. Pokud vás zajímají aktuální dojmy z HomePodu, rozklikněte článek.

Pokračovat ve čtení

IKEA Sonos Symfonisk recenze – levné, homekit kompatibilní reproduktory

David Hořínek 0

Nedávno se začala Ikea montovat do zařízení chytrých domácností. Můžete si od nich koupit třeba chytré žárovky, vypínací zásuvky, rolety na okna a další. Většinu z toho můžete ovládat nejen pomocí dálkového ovladače, ale také s pomocí aplikace IKEA Smart Home na iOS, která je kompatibilní s homekitem.

V řadě výrobků Smart Home je toho od IKEA víc - někteří z vás možná už koupili i bezdrátové nabíječky a další příslušenství. Co mě ale vždy nejvíc zajímalo jsou nové Wi-Fi bezdrátové reproduktory řady SYMFONISK.

K dispozici jsou ve verzi s lampičkou a nebo samostatně. Samostatný reproduktor kompatibilní s AirPlay 2 za cenu 2 690 Kč není vůbec špatná cena. Zvlášť proto, že nehraje vůbec špatně a můžete je použít po jednom kusu do více místností nebo 2 kusy do jedné místnosti pro stereo zvuk - třeba do obýváku.

Kamarád Tomáš Vlček (aka Tom Vlk) včera na svůj YouTube kanál natočil recenzi právě zmiňovaného reproduktoru. Dozvěděl jsem se díky tomu zajímavé informace a proto by se recenze mohla hodit i vám. Video najdete po rozkliku.

Pokračovat ve čtení