Hraje skvělá písnička v rádiu. Moderátor neohlásil její jméno. Vy ale chcete vědět její název, interpreta a přidat si ji do své knihovny na Apple Music. To všechno zvládá Shazam.
Články označené jako “Siri”
Nový HomePod slibuje menší velikost, nižší cenu, stále dobrý zvuk a zajímavé funkce.
Pojďme se na ně podívat!
Máme novou naději, že Siri bude konečně umět česky, snad už v iOS 15.
Apple zveřejnil novou pracovní pozici - hledá česky mluvícího analytika pro Siri.
Aktualizace 19:30: Macrumors objevili také otevřené pozice pro Siri ve Slovenštině, Polštině, Řečtině, Vietnamštině, Chorvatštině a další.
Poslední dny už začínají být trochu náročnější. COVID-19 stále v plném proudu, home office už se začal stávat denní rutinou, a ještě ke všemu mi začaly docházet nápady na dobré filmy a číst mě už opravdu nebaví. Tak se alespoň společně trochu pobavíme dalším "Apple zážitkem" Jablečného koláče.
Neznám nikoho, kdo by alespoň jednou nezaklel na ono omílané téma “Proč ta Siri nemůže být v češtině?”
Ano, i my znalí jazyka anglického občas zatoužíme misspellnout nějaké to slůvko a nebýt za to hned insultováni otravným “Sorry, i don’t understand what you are saying...” Konečně byly naše modlitby vyslyšeny a svítá na lepší časy.
Siri je s námi již od října roku 2011. Představena byla spolu s iPhonem 4S, po krátkém ročním interním vývoji. Apple totiž technologii zakoupil pár měsíců po uvedení aplikace pro iOS. Předtím byla vyvíjena v Stanford Research Institute - SRI. Určitě vám teď došlo, že odtud máme název Siri. :-)
Zpočátku bylo nadšení velké. Technologie hlasových asistentů nebyla vůbec rozvinutá jako dnes. I když pokusy samozřejmě byly, spíše ale v základním hlasovém ovládání rozhraní a příkazech než v komplexním chytrém chápání kontextu s pomocí individualizace.
No a jak se má naše (ne)oblíbená Siri dnes? Jak se změnila od svého spuštění a jak se dá dnes používat?