Koupili jste si novou MagSafe nabíječku a nejste si jistí, jestli se jedná o pravý Apple produkt? Naštěstí existuje snadný způsob, jak to ověřit.
Články označené jako “nabíjení”
MagSafe nabíječka se magneticky přichytí na záda telefonu a nabíjí iPhone 15W místo obvyklých 7,5W. Dvojnásobná rychlost nabíjení ale má svůj háček. Nefunguje se všemi adaptéry.
Tak tu máme nové iPhony a spekulace se staly realitou. Nové balení je menší a chybí v něm sluchátka i nabíječka. Prý v rámci ekologie, protože spoustu lidí už nabíječky má. Potud v pořádku. Apple ale přibalil USB-C kabel, který do většiny starších nabíječek nepasuje. Takže tu máme další "skandál".
Proč Apple k iPhonu nedává nabíječku? Skutečně jde o ekologii, nebo se od svých uživatelů snaží vymámit další peníze za příslušenství? Proč je v balení USB-C kabel a proč iPhony nejsou letos levnější i přes chybějící doplňky? Proč iPhony dávno nemají USB-C konektor a jak může vypadat iPhone v budoucnosti?
Dnes padlo embargo na nové telefony od Applu. Díky tomu se můžeme podívat na mnoho videí od lidí, kteří iPhony používají již několik dní.
Co zatím o nových přístrojích YouTubeři říkají?
Kondice baterie je velmi šikovná funkce, která umožňuje odhadnout zbývající životnost baterie. Jedná se o užitečný ukazatel při koupi zařízení z druhé ruky.
Ve WatchOS 7 nyní kondice baterie přichází i pro Apple Watch.
Součástí většiny prodejních balení iPhonů je stále slabá 5W nabíječka. Jak rychle (nebo spíš pomalu) nabíjí? Neříkejte mi, že vás pomalu přibývající procenta neštvou.
Má nějaký vliv používat silnější 10W (12W) od iPadu? Vyplatí se investovat do silnější 18W nabíječky?
Nejen na tyto otázky jsem se rozhodl odpovědět. Několik dní jsem zkoušel různé druhy nabíječek. Snad vám to pomůže při rozhodnutí, jestli několik stovek korun stojí za ušetření času v budoucnu.
Nápověda: Stojí ;-)
Řekněme si to upřímně. Až do příchodu iPhonu XR a iPhonu 11/11 Pro byla výdrž baterie oproti ostatním telefonům velmi špatná. A pokud jste chtěli vydržet trochu rozumně, znamenalo to pořídit větší Plus model s větší baterií. Až do odchodu Jonyho Ive (hlavní designér Apple) byl zkrátka příliš velký důraz na tenká zařízení a to za cenu mnohem menší baterie.
Teď už je to lepší. Hlavně výše zmíněné modely vydrží během dne mnohem déle. iPhony nabraly na tloušťce, byla jim zvětšena baterie a nové úsporné čipy od Apple dělají divy.
Přesto tu stále zůstává důležitá otázka. Jak snížit spotřebu baterie iPhonu? Jak prodloužit její životnost? A jak maximálně zvýšit výdrž baterie tak, abyste bez problémů přežili celý den? Následuje několik tipů, které vám pomůžou.
Koronavirus se šíří raketovým (granátovým) způsobem. Vláda vyhlásila nouzový stav. Většina lidí zůstává doma. Ruší se veřejné akce. Omezuje se shromažďování lidí nad 30 osob. Ostatní opatření nařízené vládou bez problémů najdete všude na internetu.
Sice nesmíme podléhat panice, ale současně si všichni musíme uvědomit, že situace je opravdu vážná a všechna potřebná opatření je nutné dodržovat. Takže sbohem vysněná svatbo. Snad nás na matrice aspoň oddají.
To, že se po hlavě řítíme do ekonomické krize už je nevyvratitelným faktem. Jak koronavirus ovlivňuje společnost Apple již popsal David krátce ve svém článku. Já se asi pro odlehčení situace zaměřím na něco, co Vás snad zase trochu rozesměje a přijdeme všichni na jiné myšlenky.
Apple v iOS 13 představil novou funkci, kterou jsem vyhlížel už delší dobu. Optimalizované nabíjení si dává za cíl zmírnit dlouhodobou degradaci kapacity baterie v iPhonu. Jak? Třeba během spánku váš telefon nenabíjí celou noc na 100 %. To je skvělé... za předpokladu, že tato funkce ovšem vůbec funguje.