Potřebujete změřit délku? Poličku navrtat rovně? Hledáte metr a vodováhu? Tak nehledejte. Váš telefon nebo tablet to zvládnou taky a máte je vždy po ruce.
Články označené jako “iOS”
Věděli jste, že při sdílení svých fotografií můžete prozradit cizímu člověku přesnou adresu vašeho domova?
Prozradím vám, jak něčemu takovému zamezit. Chraňte si své soukromí!
Chcete ze svého zařízení vymazat kompletně všechna data? Ať chcete smazat všechny stopy nebo jen připravit telefon/tablet k prodeji - čtěte jak na to.
Vyjde nová aktualizace iOS. Proběhne instalace a telefon se pak najednou začne mnohem rychleji vybíjet.
Poznáváte se? Má to celkem jednoduchý důvod i řešení.
Díky zkratkám a automatizacím vám dnes přináším jednu specialitku. Tentokrát ukážu, jak si lze na iPhonu a iPadu nechat změnit plochu bez vašeho přičinění - klidně každý den.
Ideální pro ty, kteří často a rádi mění obrázky na pozadí.
Aktualizace iOS 14.3, iPadOS 14.3, WatchOS 7.2, macOS Big Sur 11.1 a tvOS 14.3 přináší relativně velké změny. Podporu služby Apple Fitness+, sluchátek AirPods Max, formátu ProRaw a další.
Hraje skvělá písnička v rádiu. Moderátor neohlásil její jméno. Vy ale chcete vědět její název, interpreta a přidat si ji do své knihovny na Apple Music. To všechno zvládá Shazam.
Dnes vydané aktualizace přináší hlavně detekci lidí přes LIDAR, optimalizované nabíjení AirPodů nebo podporu Interkomu.
Nové emoji, tapety a opravy chyb jsou samozřejmě příjemným bonusem. Aktualizace mají kolem 1 GB a stahovat můžete v Nastavení - Obecné - Aktualizace softwaru.
Po probuzení vás může telefon nebo tablet přivítat rychlou předpovědí počasí. Tato funkce je trošku skrytá, ale není těžké ji zapnout.
Stačí dva rychlé kroky.
Máme novou naději, že Siri bude konečně umět česky, snad už v iOS 15.
Apple zveřejnil novou pracovní pozici - hledá česky mluvícího analytika pro Siri.
Aktualizace 19:30: Macrumors objevili také otevřené pozice pro Siri ve Slovenštině, Polštině, Řečtině, Vietnamštině, Chorvatštině a další.
Nebaví vás Safari? Preferujete Google Chrome, Mozilla Firefox, Operu nebo dokonce Microsoft Edge?
Nastavte si jiný výchozí prohlížeč v iOS 14 a iPadOS 14.
Apple vydal zřejmě poslední větší aktualizaci třinácté verze iOS. Její největší změnou je zabudované trasování nakažených osob.
Jak to funguje, co to pro vás znamená, snižuje to baterii a jak funkci zapnout nebo vypnout?
Začal vám telefon hlásit plný disk? Otevřeli jste úložiště zařízení a zděsili se? Zabírá složka Ostatní / Iné desítky GB cenného místa?
Tento problém má celkem jednoduché řešení, které funguje nejen na iOS/iPadOS 13 ale především na betaverzích iOS/iPadOS 14.
Betaverze nových operačních systémů jsou velmi lákavá záležitost. Můžete vyzkoušet nové funkce 2 měsíce před jejich oficiálním uvedení v září. Pokud patříte mezi ty, kteří nechtějí, nebo nemůžou čekat do září, přináším vám návod, jak si testovací verze nainstalovat.
Myslete na to, že každá mince má dvě strany. Jdete do rizika poškození dat, nefunkčních aplikací a chyb v systému. Nižší výdrže baterie je přítomná skoro vždy, narozdíl od stabilního softwaru. Udělejte si dopředu kompletní zálohu zařízení do iTunes a neinstalujte betaverze na vaše hlavní zařízení, na která denně spoléháte.
Apple před pár dny zveřejnil betaverze i pro veřejnost. Takže jak na to?
Žárovky, zásuvky, světla, termostaty, teploměry, zámky na dveře... "Chytrých" zařízení s podporou HomeKitu je čím dál víc. Apple naštěstí neusíná na vavřínech a snaží se stále v této oblasti inovovat.
Zvonky teď budou umět automaticky rozpoznávat tváře, takže můžete svému systému přikázat, aby zhasl všechna světla, zatáhl okna a zamknul dveře. Třeba v situaci, když přijde soused, který si vždy něco půjčí ale nikdy to nevrátí. :-)
Těch novinek je ale mnohem víc. Pojďme se na ně podívat.
Widgety jsou super, skrývaní domácích obrazovek a kompaktní hovory/Siri jakbysmet. Ale vždycky mám velkou radost z maličkostí, na které se často v hlavní prezentaci kvůli času ani nedostane. V konečném důsledku mi často dokonce i nejvíce zpříjemňují život s mým telefonem.
Prolezl jsem všechny kouty iOS a iPadOS. Hledal jsem všechny nové a snadno přehlédnutelné věci. Přidejte se ke mně v tomto článku na cestu objevování schovaných funkcí!
Rozhovor s Craigem Federighi o přechodu na ARM, podpoře Intelu, chybějícímu BootCampu a dalších tématech
Můj oblíbený bloger John Gruber v interview po WWDC vyzpovídal Craiga Federighi, senior inženýra pro softwarový vývoj operačních systémů. Trio doplnil Greg Joswiak, viceprezident produkt marketingu kolem iOS, iPadu a iPhonu.
Normální smrtelníci se k tak vysoce postaveným manažerům nedostanou. Natož aby s nimi dělali rozhovory ohledně vývoje velkých platforem.
Odkud půjdou instalovat ARM aplikace na Macu, budou moci vývojáři vydávat iOS aplikace na MAC, do kdy bude Apple podporovat Intel počítače a jak je na tom BootCamp s možností instalace Windows?
Na tyto a další otázky najdete odpověď v článku.
Apple na WWDC 2020 představil přechod na ARM, iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur, tvOS 14 a watchOS 7
Tak to máme za sebou. A jaká to byla jízda! U Apple jsme zvyklí na úžasně vyprodukované prezentace, slidy a videa. Tentokrát to bylo ale na 150 %! Bylo vidět, že tým kolem Tima Cooka nepotřebuje jet naživo, aby ta show měla grády, šmrnc a vtip. Předpřipravená prezentace a videa mají zkrátka něco do sebe.
Tim Cook začal uvítáním a komentářem k aktuálním událostem. Bez povšimnutí nezůstaly aktuální protesty proti rasismu, ani boj proti viru. Ale pak se to rozjelo. Nejprve se začalo s iOS a přes iPadOS, watchOS a tvOS jsme se dostali až k velkým změnám u Macu a přechodu na ARM.

Pokud porovnáte můj souhrn spekulací z víkendu s realitou, v mnoha ohledech byla očekávání splněna. Jen jsme se nedočkali (téměř) žádného hardwaru. S předělaným iMacem, menším HomePodem, rychlejší AppleTV a AirTagy se snad potkáme na podzim.
Nebojte, detailnějších článků k jednotlivým systémům se dočkáte brzy, jakmile se na to trochu vyspím a provedu důkladnější průzkum. Celé představení novinek jste mohli živě sledovat na Facebook stránce Granátovýho jablka i na Twitteru. Záznam z prezentace můžete shlédnout po rozkliknutí článku.
Věděli jste, že váš iPhone nebo iPad umí zaznamenat dlouhá videa, kterým se říká timelapse, neboli česky časosběr?
Díky tomu můžete natočit těžko okem postřehnutelné efekty, jako jsou pohyby mraků, západy/východy slunce a další. Třeba i stavbu obrovské věže z lega, která trvá hodiny - telefon ale tento celek zkrátí na několik sekund, či minut a výsledkem je velmi efektní video "zrychleného" života.
Jak tento mód funguje, jak ho zapnout a jak může výsledné video vypadat?