Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “iPad”

Nákupní průvodce Apple produktů – přehled aktualizačních cyklů

David Hořínek 5

Nákupní průvodce slouží ke kompletním přehledu aktualizačních cyklů všech výrobků Apple. Díky přehledu zjistíte, jak dlouho se aktuální model prodává, nebo jestli není na konci svého cyklu a brzy nebude aktualizován.

Nedělejte chybu a nekupujte nové zařízení týden před uvedením rychlejšího modelu.

Poslední aktualizace článku: 23. 9. 2020

Pokračovat ve čtení

Apple event již dnes – hodinky, tablet, fitness, balíček služeb

David Hořínek 2

Tak je to konečně tady. Náš oblíbený den v září, kdy Apple představuje nové produkty.

Komentář můžete sledovat na mé Facebook stránce a také na Twitteru od 19 hodin večer. Samozřejmě se následně dočkáte shrnujících článků na webu.

Co říkají poslední spekulace? Na co se můžeme těšit?

Pokračovat ve čtení

Novinky na podzimní keynote: iPhone 12, Apple Watch 6, HomePod

David Hořínek 4

Podzimní představení nových Apple produktů je za dveřmi. Očekáváme dvanáctou sérii iPhonů s výrazně změněným designem, šestou sérii Apple Watch, iPad Air, menší HomePod, AirPods Studio a možná AirTagy.

A kdy keynote bude? Apple zasílá pozvánky dva týdny dopředu. Nejspíš tedy až v druhé polovině září (kolem 20. září). Některé produkty se ale můžou začít prodávat dříve, jiné zase později v říjnu, jak oznámil Apple při vyhlašování finančních výsledků.

V celém článku najdete souhrn všech spekulací a očekávaných aktualizací produktů.

Pokračovat ve čtení

Použití iPadu ve škole – zápisy přednášek, náhrada sešitů a produktivita

David Hořínek 0

Jak nejlépe zkombinovat tuny papírů s elektronickým světem? Už je to nějaký pátek, kdy jsem vysokou opustil. Ale student vždy musel tahat knížky a pokud chtěl psát poznámky na notebooku, tak narazil u psaných matematických příkladů nebo grafů. Takže se nakonec sešitu stejně nevyhnul.

Vhodné použití iPadu ale nabízí řešení. Spolu se stylusem Apple Pencil tvoří velmi šikovnou dvojici. Nejen pro kreativní tvůrce - člověk může malovat, natáčet podcasty, stříhat audio nebo video. S klávesnicí se dají velmi slušně psát tabulky nebo dokumenty. Dnes nás ale zajímají hlavně ty rukou psané poznámky.

Jak je zkombinovat pro co nejlepší využití do školy?

Pokračovat ve čtení

Jak přidat české svátky a slovenské meniny do kalendáře v iPhonu a iPadu

David Hořínek 2

Už nechcete zapomenout na svátek přítelkyně, manželky nebo tchýně? Do kalendáře v iOS a iPadOS jdou snadno přidat narozeniny konkrétního člověka. Se svátky je to ale horší. A přece to nechcete dělat 360x po jednom jménu.

Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak si české svátky nebo slovenské meniny přidat do vašeho kalendáře automaticky. V tomto článku najdete jednoduchý návod.

Pokračovat ve čtení

Novinky v iPadOS 14 – převod psaného textu, vylepšený Spotlight, boční menu v aplikacích, kompatibilita, instalace a další

David Hořínek 6

Apple pokračuje v tažení udělat z iPadu co nejlepší náhradu počítače. iPadOS 14 tak obsahuje samozřejmě velkou většinu vylepšení z iOS 14. Máme tu ale několik funkcí specificky vytvořených pro velkou plochu iPadu a ovládání pomocí stylusu Apple Pencil.

Jakých novinek se dočkal iPadOS? Na které modely iPadů půjde nainstalovat? Kdy bude iPadOS 14 ke stažení pro veřejnost? Kdy vyjde beta? Vše se dozvíte po rozkliknutí článku.

Pokračovat ve čtení

Timelapse, časosběr – přehlížený videomód foťáku v iPhonu nebo iPadu

David Hořínek 0

Věděli jste, že váš iPhone nebo iPad umí zaznamenat dlouhá videa, kterým se říká timelapse, neboli česky časosběr?

Díky tomu můžete natočit těžko okem postřehnutelné efekty, jako jsou pohyby mraků, západy/východy slunce a další. Třeba i stavbu obrovské věže z lega, která trvá hodiny - telefon ale tento celek zkrátí na několik sekund, či minut a výsledkem je velmi efektní video "zrychleného" života.

Jak tento mód funguje, jak ho zapnout a jak může výsledné video vypadat?

Pokračovat ve čtení

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl čtvrtý

Kristýna Hořínková 1

Tak, tady máte další díl jablečného koláče z karantény.
Podle přehledů a ohlasů se Vám moje příběhy asi docela i líbí. Děkuji! Mám
z toho velkou radost. Jestli to tak půjde dál, tak mi kluci můžou rovnou
celou stránku přenechat. Haha. Ale to byste se toho zrovna moc nedozvěděli,
takže to necháme tak, jak to je a vy mi budete jen dávat dál ty krásný lajky a
pozitivní recenze.

Nemůžu jinak, musím se zeptat. Jak to všichni
zvládáte? Už máte doma pořádně uklizeno? Vždycky jsem chtěla udělat poctivý
jarní úklid. Nikdy mě ale nenapadlo, že budu tupě uklízet naše hnízdečko lásky
pořád dokola. Každý den místo zdravotní procházky. Kuchyňskou linku mám vydrhnutou
tak, že bych ji mohla inzerovat jako novou, ale o tom jindy.

Jak jsem teď doma a restaurace a hospůdky jsou
zavřený, vzpomněla jsem si na důvod, proč nemám a nechci mít Apple Pay.

Pokračovat ve čtení

Další informace k novému iPadu Pro a klávesnicím

David Hořínek 3

Ke včerejšímu oznámení iPadu Pro jsem postupně přidával další informace do článku. Ale je toho nyní víc, takže aby se to neztratilo, přidávám to do samostatného článku. Pro základní informace se můžete prokliknout do původního oznámení, ale kromě toho navíc i díky 9to5Mac víme:

iPad Pro podporuje narozdíl od nového Macbooku Air standard Wi-Fi 6.
Všechny tablety mají také 6GB operační paměti (předchozí modely měly 4 GB/6 GB RAM v 1TB verzi). To pomůže aby na pozadí bylo uspáno více aplikací.

Dále se objevila videa, která vysvětlují blíže nové funkce iPadu.

Pokračovat ve čtení

Dopady koronaviru nebo pokuta za zpomalování iPhonu: Rychlé Apple novinky 10. týdne

David Hořínek 0

Následky koronaviru stále pokračují a jsou horší. iPady a Macbooky můžou dostat MINI-LED displeje. iPhonu 11 je nedostatek. Apple vyhlásil výherce soutěže o nejlepší fotografii pořízenou nočním režimem. A kvůli tajně zavedenému systému hlídání baterie bude Apple muset zaplatit nemalé odškodné.

Minulý týden byl charakteristický především zvyšujícími se dopady kvůli koronaviru, samotných novinek příliš mnoho nebylo. Tak pojďme na to:

Pokračovat ve čtení

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl první

Kristýna Hořínková 1

Dostal se ke mně zvláštní požadavek mého milovaného přítele, který je vášnivý milovník všeho, co má na sobě značku nakousnutého jablka. "Když se doma na neschopence nudíš, tak mi napiš něco o pohledu žen na Apple." Jelikož se po pár týdnech už opravdu nudím, tak tady to teda máte. Upozorňuji Vás ale, že nejsem žádná spisovatelka.

Přestože jsem vlastníkem iPhonu 8, iPadu (generaci ani netuším), Apple Watch 3. generace a dokonce i iPodu shuffle 4. generace, nejsem žádným odborníkem, který by se k tomu mohl vyjadřovat. Když mi řeknete slovo "apple" vybaví se mi spíš jablečný štrúdl nebo koláč. O receptech ale jindy - nyní se pojďme podívat na moje "cenné" zkušenosti s "Applem" s velkým A.

Pokračovat ve čtení

Jak zapnout SideCar na nepodporovaném Macu

David Hořínek 0

SideCar je nová funkce v systému MacOS Catalina, která umožňuje používat iPad jako externí obrazovku s Macem. Pokud tedy již máte tablet s iPadOS 13, můžete ho bezdrátově nebo kabelem připojit a využívat jako kdyby to byl monitor. Navíc máte k dispozici i Apple Pencil pro kreslení přímo na Mac.

Vzhledem k tomu, že sám jsem chtěl tuto funkci vyzkoušet, ale můj Macbook je o rok starší než je třeba, přináším technický návod krok po kroku, jak to udělat.

Pokračovat ve čtení

Co bych rád viděl od Applu v roce 2020 – seznam přání

David Hořínek 1

Apple bezesporu dělá spoustu věcí dobře. Rozhodně ale není dokonalý. Napadá mě několik případů, kde je možnost pro zlepšení, malých či velkých. Sepsal jsem je dohromady a doufám, že alespoň některé z nich tento rok nebo v blízké budoucnosti uvidíme.

Pokud máte další nápady, budu rád, když se o ně podělíte třeba na Twitteru nebo do komentářů. Zcela neexistujícím produktům (jako jsou VR brýle atp) se budu věnovat příště.

Pokračovat ve čtení