Rok 2020 přinesl spoustu problémů a starostí. Apple i tak zvládl uvést mnoho nových nebo aktualizovaných produktů. Pojďme se ohlédnout do uplynulého roku a na to nejlepší co bylo představeno.
Představím vám to nejlepší, co se skutečně povedlo a čím Apple rozčeřil vody.
Který Apple Macbook koupit? Cenově se pohybují od 30 do 180 tisíc v plné výbavě. Rozhodnutí není jednoduché. Proto jsem sepsal tohoto přehledného průvodce.
Ještě před pár lety bych nákup Macbooku nedoporučoval. Butterfly klávesnice byly zdrojem mnoha problémů. Naštěstí jsou už pryč a navíc Apple nyní vydal nové počítače s vlastními M1 čipy. Tím se zvětšil výkon, poklesla spotřeba a také generované teplo a hluk.
Pro nenáročného uživatele tak nebyla lepší doba k zakoupení nového Macbooku.
Recenzenti a uživatelé již měli dost času strávit s novými Apple počítači s M1 čipem. Díky tomu víme vše - výkon, hlučnost, baterii, teplotu. Dodržel Apple svoje sliby?
Apple přechází na svoje vlastní procesory. ARM architektura přinese spoustu výhod. Vyšší výkon a nižší spotřebu. Je tu ale jedna nepříjemná zpráva - Windows nepůjde nainstalovat na Mac. Co s tím?
Intel již několik let nezvládá vyrábět kvalitní procesory. To brzdilo také Apple. Dneškem začala éra přechodu na Apple Silicon - čipy navrhované přímo v Kalifornii na základu ARM.
Jaké počítače byly představeny a co to znamená pro normální uživatele?
Můj oblíbený bloger John Gruber v interview po WWDC vyzpovídal Craiga Federighi, senior inženýra pro softwarový vývoj operačních systémů. Trio doplnil Greg Joswiak, viceprezident produkt marketingu kolem iOS, iPadu a iPhonu.
Normální smrtelníci se k tak vysoce postaveným manažerům nedostanou. Natož aby s nimi dělali rozhovory ohledně vývoje velkých platforem.
Odkud půjdou instalovat ARM aplikace na Macu, budou moci vývojáři vydávat iOS aplikace na MAC, do kdy bude Apple podporovat Intel počítače a jak je na tom BootCamp s možností instalace Windows?
Tak to máme za sebou. A jaká to byla jízda! U Apple jsme zvyklí na úžasně vyprodukované prezentace, slidy a videa. Tentokrát to bylo ale na 150 %! Bylo vidět, že tým kolem Tima Cooka nepotřebuje jet naživo, aby ta show měla grády, šmrnc a vtip. Předpřipravená prezentace a videa mají zkrátka něco do sebe.
Tim Cook začal uvítáním a komentářem k aktuálním událostem. Bez povšimnutí nezůstaly aktuální protesty proti rasismu, ani boj proti viru. Ale pak se to rozjelo. Nejprve se začalo s iOS a přes iPadOS, watchOS a tvOS jsme se dostali až k velkým změnám u Macu a přechodu na ARM.
Pokud porovnáte můj souhrn spekulací z víkendu s realitou, v mnoha ohledech byla očekávání splněna. Jen jsme se nedočkali (téměř) žádného hardwaru. S předělaným iMacem, menším HomePodem, rychlejší AppleTV a AirTagy se snad potkáme na podzim.
Nebojte, detailnějších článků k jednotlivým systémům se dočkáte brzy, jakmile se na to trochu vyspím a provedu důkladnější průzkum. Celé představení novinek jste mohli živě sledovat na Facebook stránce Granátovýho jablka i na Twitteru. Záznam z prezentace můžete shlédnout po rozkliknutí článku.
Člověk na pár dní lehne s nemocí a prošvihne spoustu zajímavých věcí! Tímto se omlouvám za pár dní odmlky. Každopádně pojďme se vrátit zpět k pravidelnému tempu. A co tu máme tentokrát?
Další bezpečnostní agentura se snaží získat přístup k soukromým zprávám. První obaly pro iPad Pro potvrzují domnělé čtvercové uspořádání fotoaparátů. Pro tablet se možná dočkáme klávesnice s touchpadem a koronavirus nadále ovlivňuje nejen business Applu.