Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “klávesnice”

Jak zapnout scribble na Apple Watch – psaní textu na hodinkách

David Hořínek 1

Nedávno jsem psal o službách, které jsou dostupné pouze v USA a u nás ne. Jednou z nich je Scribble na Apple Watch, tedy vkládání textu do zpráv pomocí malování písmen na displeji.

Scribble se hodí v situacích, kdy se nehodí ani jedna automatická odpověď a jste v prostředí, kde nemůžete nic diktovat nebo nemůžete vytáhnout svůj telefon.

Scribble je normálně dostupný pouze v zahraničí. Trikem ho ale můžete zapnout i v našem prostředí.

Pokračovat ve čtení

Další informace k novému iPadu Pro a klávesnicím

David Hořínek 3

Ke včerejšímu oznámení iPadu Pro jsem postupně přidával další informace do článku. Ale je toho nyní víc, takže aby se to neztratilo, přidávám to do samostatného článku. Pro základní informace se můžete prokliknout do původního oznámení, ale kromě toho navíc i díky 9to5Mac víme:

iPad Pro podporuje narozdíl od nového Macbooku Air standard Wi-Fi 6.
Všechny tablety mají také 6GB operační paměti (předchozí modely měly 4 GB/6 GB RAM v 1TB verzi). To pomůže aby na pozadí bylo uspáno více aplikací.

Dále se objevila videa, která vysvětlují blíže nové funkce iPadu.

Pokračovat ve čtení

Klávesové zkratky MacOS – 1. díl návodu

Honza Kalabus 1

Není to tak dávno, kdy se vyskytla možnost přestoupit v rámci firemních politik z DELL Latitude 7300 na MacBook Air. Rozhodování asi nebylo tak těžké, a tak jsem rozšířil sbírku aktivních Apple zařízení v domácnosti.

V rámci instalace a provázání jednotlivých zařízení pomocí iCloud nebyl nejmenší problém. Problém nastal v uživatelsky nepříznivému prostředí uživatele Windows kvůli klávesovým zkratkám využívaných denně k jednoduché práci - psaní mailů, tvoření tabulek, vyhledávání v systému, tvoření cenových nabídek.

Pojďme se podívat na základní klávesové zkratky v MacOS, které vám neskutečně usnadní život.

Pokračovat ve čtení

Klávesnice v Macbooku jsou vážně průšvih. Nečekaně.

David Hořínek 3

Že se nové "butterfly" klávesnice Applu nepovedly, to už víme všichni. Chvíli po jejich uvedení do nových Macbooků Pro (v roce 2015) se začaly objevovat prvotní problémy. Klávesy neregistrovaly stisk nebo naopak písmena byla opakována několikrát i při jednom úderu. Apple se pokusil vylepšit tento nový mechanismus s nízkým zdvihem několikrát. Bohužel vždy neúspěšně. Dokonce došlo k uvedení výměnných programů - když si dnes koupíte nový Macbook, máte na jeho klávesnici automaticky prodlouženou záruku 4 roky. Větší důkaz toho, že to Apple nezvládl, už nenajdete.

Pokračovat ve čtení