Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “servis”

Zakrývání webkamery na Macbooku pro ochranu soukromí před hackery

David Hořínek 2

Při používání webkamery na Macbooku se vždy rozsvítí kontrolní zelená dioda. Uživatel tak ví, že nějaká aplikace přistupuje ke kameře. Systém je natvrdo nastavený pro maximální ochranu soukromí jeho uživatele.

Server MacRumors ale upozornil na zajímavý fakt. Apple nedávno zveřejnil dokument podpory, kde nedoporučuje používat krytky na webkameru, aby nedošlo k prasknutí displeje.

Je důvod k obavě o soukromí a zneužití webkamery hackery? Jak je to s hrozbou prasknutí displeje? A jak si zkontrolovat aplikace, které mají přístup k webkameře?

Pokračovat ve čtení

Do Česka a Slovenska přichází certifikovaný program poskytovatelů oprav

David Hořínek 0

Do Česka a Slovenska byl rozšířen program nezávislých poskytovatelů oprav.

To zní trochu složitě. Ale přeloženo do normálního jazyka to znamená, že v budoucnu bychom měli mít větší možnosti mimo-záručních oprav Apple zařízení. Proč? Společnostem splňující podmínky tohoto programu bude umožněn přístup k originálním dílům, školením, servisním příručkám nebo diagnostickým zařízením. Navíc opravy můžou provádět pouze technici certifikovaní společností Apple.

Tento program byl spuštění loni v USA a díky tomu, že přichází k nám a na Slovensko, bychom se mohli dočkat více možností oprav našich počítačů, telefonů a tabletů. Jednoduše řečeno - větší nabídka servisních míst. Ale co je důležitější - větší jistota v provedené opravy u servisů s certifikací.

Firmy budou mít nyní možnost, jak se dostat ke kvalitnímu školení a výukovým materiálům a nebudou muset díly shánět z Číny. Pokud servisní firma bude certifikována tímto programem, nestane se vám tak, že inkasují plnou částku třeba za výměnu displeje nebo baterie ale do zařízení vám dají levný, neoriginální díl s menší kvalitou i výdrží.

Pokračovat ve čtení

Jak koupit AppleCare+ v České republice – pojištění zařízení přímo od Apple

Aleš Slabý 6

Když si z obchodu odnášíte nové Apple zařízení, nejspíš hned nepřemýšlíte, jak dlouho zůstane netknutě krásné. Bohužel, často i přes veškerou snahu se první větší škrábanec dřív nebo později objeví. A za ním další. Možná praskne i displej. Nebo se vám ho podaří utopit. Možností nehody je spousta.

Možná jste už slyšeli o Apple Care - "pojištění" zařízení přímo od Apple, které se dá zakoupit přímo s novým přístrojem. U nás to bohužel možné není. Jedním z důvodů pravděpodobně bude nepřítomnost oficiálního Apple Store v České Republice.

Přesto možnost pořídit Apple Care u nás je. Sice to vyžaduje trochu práce, ale jde to. Já ji využívám velmi často. Pokud vás zajímá, jak koupit Apple Care v České republice, čtěte dál.

Pokračovat ve čtení