Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

5 aplikací, které používám každý den – Twitter, RSS, VPN, Podcasty, Poznámky

David Hořínek 1

Už Steve Jobs s oblibou říkal, že pro cokoliv je k dispozici na iPhonu aplikace. Slogan „There’s an app for that“ měl Apple dokonce zaregistrovaný a používal ho velmi rád v reklamách.

AppStore od té doby ušel obrovský kus cesty. Místo pár set aplikací jich máme k dispozici kolem 2 milionů.

Dnes bych rád představil aplikace, které jsou pro mě neocenitelné každý den. Podíváme se na RSS čtečku, alternativního klienta pro Twitter, VPN aplikaci pro ochranu zařízení na veřejných WI-FI, aplikaci pro tvoření poznámek a ukážu i podcastovou aplikaci se speciálními funkcemi.

Tweetbot – kvalitnější klient pro Twitter

Tweetbot je aplikace od Tapbots. Vývojářů, kteří jsou známí svým softwarem imitující robotický vzhled a zvuky. A buďme upřímní. Twitter si na iOS aplikaci nedává příliš záležet. Existuje spoustu lepších alternativ jako je třeba Tweetbot.

Já mám tohoto klienta rád z několika hlavních důvodů:

 • synchronizuje přes iCloud pozici čtení – začnete na iPadu a v iPhonu pokračujete na timeline ve stejném místě
 • pěkný a přehledný design s podporou tmavého režimu
 • zábavné robotické zvuky doprovázející akce v aplikaci (jdou ale vypnout)
 • filtry pro timeline dle obsahu – retweetů, obrázků, odkazů..
 • mute funkce – umlčte jednotlivé uživatele nebo třeba i konkrétní hashtagy
 • přímá podpora gifů v timeline
 • na iPadu dodatečný sloupec pro další obsah jako například zmínky

Tweetbot můžete stahovat pro iOS za 129 Kč na tomto odkazu v AppStore a pro Mac tady.

OverCast – podcastová aplikace se zajímavými funkcemi

Standardní Apple aplikace Podcasty je bezesporu dostačující. Je přehledná a má všechny základní funkce. Našel jsem ale velmi zajímavou alternativu, která přináší něco navíc. Jmenuje se OverCast a je vcelku populární po celém světě.

Proč mám OverCast rád:

 • integrovaná minutka vypnutí přehrávání – nemusím používat systémovou v iOS
 • funkce Voice Boost, která zvýrazní hlasy a není třeba tolik zvyšovat hlasitost celého telefonu
 • funkce Smart Speed, která zkracuje pauzy
 • konkrétní nastavení co dělat s přehranými epizodami
 • přeskakování intra a outra

OverCast můžete stahovat zdarma v AppStore. Za malý poplatek se taky můžete zbavit reklam.

1.1.1.1 – chytrá a jednoduchá VPN zdarma

Původně aplikace 1.1.1.1 sloužila jako speciální DNS repozitář zdarma. Následně rozšířila svoje služby i o základní VPN službu nazvanou WARP. Co přesně tyhle zkratky znamenají si můžete do detailu přečíst na webu vývojářů ale vám stačí vědět, že po zapnutí aplikace je komunikace šifrována a na veřejných WI-FI by mělo být mnohem těžší vaše zařízení odposlouchávat. VPN zapínám vždy, když jsem mimo domácí nebo pracovní wifi a nemůžu využít mobilní síť.

1.1.1.1 můžete na AppStore stahovat zdarma. Placená verze se snaží poskytnout i rychlejší internet. Počítejte pouze s vyšší rychlostí vybíjení baterie, když aplikace bude zapnutá.

Feedly – přehledná RSS čtečka

Před několika lety uměly všechny prohlížeče pracovat s RSS zdroji. Co je to RSS čtečka? Hodně zjednodušeně je to aplikace, která využívá RSS zdroje, například zdroje Granátovýho Jablka, aby se dozvěděla, kdy vyjdou na webu nové články a nemuseli jste na web chodit neustále kontrolovat, jestli je něco nového. Díky čtečce se dozvíte nadpis, úvod článku a další informace a až na jejich základě se můžete rozhodnout, jestli budete článek číst.

Feedly je pěkná a přehledná aplikace v době, kdy již mnoho kvalitních RSS čteček není. Samozřejmostí je propojení s Google účtem (bývalý Google Reader) případně s dalšími službami.

Aplikaci můžete stahovat z AppStore zdarma. Stačí stáhnout, nainstalovat a přidat si Granátový Jablko do sledovaných zdrojů a žádný článek vám už neunikne 🙂

Drafts – Poznámky na steroidech

Poznámky v iOS / MacOS jsou dostačující pro velké množství činností. Pokud ale poznámkování chcete povznést na vyšší level, zkuste třeba Drafts. Přehledný a jednoduchý design zůstává, iCloud synchronizace taky. Mimo jiné ale přidávají ještě označování zeměpisné polohy, počítání znaků a slov, štítky. Samozřejmě editujte fonty, přidávejte obrázky a odkazy. Tmavý režim vám v noci nezničí oči.

Drafts stahujte zdarma pro iOS v AppStore. K dispozici je samozřejmě i skvělá verze pro MacOS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *