Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

AirPody dostaly nový firmware, ale nemusíte dělat vůbec nic

David Hořínek 0

11. 4. 2023 byly vydány nové verze firmwarů pro všechny druhy AirPodů (kromě nejstarší 1. generace). Firmware je software, který řídí všechny funkce sluchátek – je to takový jejich malý operační systém. Nejnovější verze nese označení 5E133 a dle Applu obsahuje opravy chyb a další vylepšení.

Apple vydává nové verze softwaru sluchátek několikrát do roka a normálně bych to ani nezmiňoval. Naposledy ale AirPods Pro 2. generace zůstaly o jednu verzi softwaru pozadu a celkově jsem nebyl spokojený s rychlostí připojování k iPhonu a také někdy docházelo k samovolnému odpojování. Po jednodenním testování to zatím vypadá, že problémy naštěstí zmizely.

Co je na aktualizaci AirPodů hezké (a někdy kritizované) je to, že probíhá zcela automaticky (jako u AirTagů) a nejde vynutit v pravém slova smyslu jako aktualizace iOS. Jakmile Apple vydá novou verzi, za pár dní nebo týdnů se vám sluchátka aktualizují samy na pozadí a nebudete o tom ani vědět.

Kontrola nainstalované verze firmwaru v AirPods

Pokud ale chcete aktualizaci AirPodů trochu urychlit většinou se doporučuje následující:

  • Nabíjecí krabičku připojte k nabíječce
  • Nechte sluchátka připojit k iPhonu (stačí je vytáhnout a zase dát zpátky)
  • Telefon nechte v dosahu, na WiFi a ideálně na nabíječce
  • Celý proces můžete nechat proběhnout v noci

S trochou štěstí ráno zjistíte, že sluchátka mají novou revizi 5E133. Pokud ne, určitě se dočkáte brzy. Jestli chcete zjistit aktuálně nainstalovanou verzi firmwaru AirPodů, stačí je připojit k iPhonu, jít do Nastavení, Zvolit položku AirPody a najít si skoro úplně dole řádek Verze jako na screenshotu výše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *