Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Alien: Isolation vyjde v prosinci na iPad a iPhone

David Hořínek 0

Pokud vám chyběly plnohodnotné AAA hry na vašem telefonu nebo tabletu, vetřelec se na iOS a iPadOS rychle blíží skrz ventilační šachty!

Pokud budete hledat plnohodnotné porty z konzolí nebo počítačů, tak na pár titulů narazíte. Ale není jich příliš mnoho. Každý další přírůstek udělá radost. A o to větší radost je, pokud konkrétní hra je skutečně kvalitní. Tentokrát přichází Vánoce dříve, protože 16. prosince 2021 vyjde na iPady a iPhony velmi oceňovaný survival horor Alien: Isolation.

Pokud hledáte i další plnohodnotné hry na iOS a iPadOS, podívejte se na třeba na vojenskou strategii Company of Heroes, sci-fi tahovou akci XCOM 2, budovatelskou komunistickou strategii Tropico, real-time strategii Rome: Total War nebo třeba původní trilogii Grand Theft Auto a legendární střílečku Max Payne.

Hra Alien: Isolation byla původně vydána v roce 2014 a na tu dobu nabídla velmi kvalitní grafiku a hororový zážitek s velmi chytrou umělou inteligencí vetřelce. Vývojářskému studiu Creative Assembly se tento počin skutečně povedl a hra posbírala mnoho ocenění.

Verzi pro Android a iOS mají na starosti borci z Feral Interactive, kteří již dříve převáděli hru na Mac a Nintendo Switch. Jejich porty jsou naštěstí velmi kvalitní a tak se výsledku vůbec nebojím. Hra bude podporovat herní ovladače a dokonce i klávesnici a myš na iPadu! Obsahuje všech 7 vydaných DLC. Navíc hra bude umět česky.

Ocitnete se v roli Amandy Ripleyové (dcera Ellen Ripleyové z filmů) a budete se snažit najít stopy po své matce a při tom všem unikat vetřelci a zblázněným androidům.

Hra vychází 16. 12. 2021 a můžete si ji předobjednat na AppStore za krásných 379 Kč.

Berte v potaz, že hra vyžaduje alespoň iOS/iPadOS 14.8 a minimálně 11 GB volného místa. Doporučeno je ovšem 22 GB pro bezproblémovou instalaci.

Mezi podporovaná zařízení patří iPhone 7 Plus, iPad mini 5 (2019), iPad Air 3 (2019), iPad 7 (2019), iPad Pro 12,9″ 1. generace (2016), iPad Pro 2. generace (2017) a samozřejmě novější verze od všech zmíněných.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *