Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple do iOS 16 přidal procenta nabití v ikoně baterie

David Hořínek 5

Peklo zamrzlo! V nejnovější betaverzi iOS 16 Apple navrací číselný stav baterie, zobrazovaný přímo vedle notche.

Na co se můžete těšit, až systém oficiálně vyjde v září?

Připadá mi celkem bizarní, že o tak malé funkci píšu samostatný článek na blog. Na druhou stranu, pro mnoho lidí zrovna tohle bude jedna z největších novinek iOS 16, budou novou aktualizaci v září instalovat.

Uživatelé o zobrazená procenta baterie prosí už od roku 2017, kdy byl představený první iPhone X s notchem (čelem). Od té doby se procenta nedala na status bar vrátit, což bylo možné tuším od iPhonu 3G(S). Apple nikdy oficiální vyjádření nevydal, ale domněnka byla, že se čísla jednoduše vedle ikony baterie nevejdou.

To se nyní mění. V nejnovější testovací betaverzi systému iOS 16 se procenta vrací zpátky. Tentokrát integrovaná přímo do ikony baterie, takže se vejdou i vedle notche. Kvůli lepší čitelnosti čísel (a předpokládám i kvůli nadcházejícímu always on displeji v iPhonu 14 Pro) se pozadí pod číslem zobrazuje vždy plné (ikona změní svůj design až při poklesu baterie pod 20 %). Dále je při nabíjení zelená s bleskem a při zapnutém úsporném režimu žlutá. Pokud se vám zobrazení procent nelíbí, můžete ho zcela vypnout v Nastavení – Baterie – Stav baterie.

Jednotlivé grafiky ikony stavu baterie v iOS 16

Situace se do oficiálního vydání iOS 16 v září může ještě změnit, ale stav baterie nelze zapnout u následujících modelů s notchem:

 • iPhone XR
 • iPhone 11
 • iPhone 12 mini
 • iPhone 13 mini

Seznam podporovaných zařízení se ale může ještě rozšířit. U všeho ostatního – iPhone X a výš to zapnout/zapnout půjde na 100 %, to víme už teď.

Tak co vy na to? Zapnete si procenta baterie, nebo zůstanete u starého stylu samostatné ikony?


Sledujte Granátový jablko na Facebooku a Twitteru pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

 1. T. Neckář T. Neckář

  Určitě zapnu i když se mi dizajn nelíbí. To bylo to jediné co mi vadilo když jsem přešel z osmičky na dvanáctku.

 2. Tereza Chromčáková Tereza Chromčáková

  Chtěla bych se zeptat proč to nejde zapnout na iPhone 11?

  • Bohužel těžko říct. Apple se rozhodl, že zkrátka (možná prozatím) iPhone 11 a některé další modely tuto funkci podporovat nebudou.

 3. Jan hrnčíř Jan hrnčíř

  Tak to jako ne! iphone 13 mini koupeny loni a ted jako si mam myslet co? Ze ten muj model nebude mit vlasne to co maji klasicke 13 jen proto ze apple muze co si umane? Tak to ne jeste jednou me nastvou a uz od nich telefon nekoupim!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *