Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple otočil – umožní opravy displejů

David Hořínek 0

Poslední silná kontroverze se točila kolem nemožnosti neautorizovaných servisů rychle a jednoduše měnit displeje iPhonů 13. To již naštěstí neplatí.

Nové iPhony 13 byly nastavené tak, že při výměně displeje v neautorizovaném servisu došlo k vypnutí FaceID. Pouze oficiální servisy totiž měly možnost synchronizovat nový displej do původního telefonu kvůli přítomnosti nové součástky, která se starala o párování displeje s telefonem.

Nezávislé servisy tak musely složitě pomocí mikroskopu tuto součástku přepájet na nový displej. To znamenalo vyšší časovou náročnost a zdražení oprav.

Přepájení mikrokontroleru pro umožnění funkce FaceID na iPhonu 13 s vyměněným displejem

Apple naštěstí otočil a v budoucí aktualizaci umožní i tento typ oprav, jak potvrdil pro server Verge.

Jablečná společnost a ostatní velké technologické firmy jsou poslední dobou pod velkým tlakem iniciativy „Right to repair“, tedy právo na opravu. Zákazníci, politici a regulátoři se snaží dosáhnout toho, aby každý majitel zařízení měl právo toto zařízení opravovat a aby byly k dispozici součástky pro jeho opravu.

Já s tím jen souhlasím. Znamenalo by to výrazně levnější opravy pro všechny. Oficiální servisy si často vynutí výměny celých základních desek a ty se pohybují v rámci desetitisíců. Přitom někdy stačí vyměnit jednu součástku, kterou šikovný člověk dokáže diagnostikovat a vyměnit. Apple a ostatní firmy ale neposkytují nutné součástky a elektrická schémata pro umožnění těchto oprav.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *