Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Google představil Pixel 4A – první dojmy z levného konkurenta iPhonu SE

David Hořínek 0

Apple má své „levné“ iPhony SE. Google zase svoji konkurenci v podobě řady „A“. Například předchozí Pixel 3a nabízel od cca 9 tisíc Kč velmi solidní výbavu a kvalitní fotoaparát.

Dnes představený nástupce se jmenuje Pixel 4A. Cena začíná na 350$, což je o 50$ méně, než iPhone SE. Teoreticky by tak mohl

Nabízí za málo peněz hodně muziky?

Nejprve je nutné zdůraznit, proč se vůbec o tomhle telefonu tady bavíme. Není to Apple telefon, ale patří k důležité konkurenci. Obzvlášť důležité proto, že cenově úspěšně útočí přímo na iPhone SE (u nás od 13 000 Kč) a také protože Pixel je „Apple Androidu“ – nabízí nejčistší zážitek Androidu bez zbytečného softwaru a zpomalování.

Nový Pixel 4A nabízí černé plastové tělo a slušnou výbavu za nízkou cenu

Slušná výbava

Nový Pixel 4a nabízí:

 • Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 730G
 • Operační paměť 6 GB RAM
 • 128 GB interního úložiště na data
 • Displej 5,81″ OLED s podporou HDR, always-on displejem a 1080p rozlišením
 • Zadní 12,2 Mpx f/1,7 kamera s optickou stabilizací obrazu a podporou 4K 30FPS videa a nočního režimu
 • Přední 8 Mpx kamera vyražená do displeje
 • Bezpečnostní čip Titan M (obdoba Secure Enclave u Apple)
 • Baterie o velikosti 3140 mAh
 • Rozměry 144 x 69,4 x 8,2 mm
 • Váha 143 gramů
 • Operační systém Android 10
 • Cena 349$ – v přepočtu cca 7 800 Kč plus DPH je necelých 9 500 Kč

Tento telefon se u nás prodávat nebude. Můžete si ale pro něj zajet do Německa. Naštěstí zde mají fanoušci Androidu ale také skvělou variantu 1 Plus Nord, který za o trochu vyšší cenu (11 000 Kč s DPH) nabízí kvalitnější výbavu.

Fotografický šampion

iPhone je už dlouho hvězdou v oblasti natáčení videa. Oproti tomu Pixel je neoficiálně prohlašován za mistra v mobilní fotografii. I když má menší počet čoček, mnoho dohání softwarem.

Recenze už zveřejnili po týdenním testování i známí technologičtí YouTubeři. Třeba MKBHD:

Marques Brownlee ve své rychlé „recenzi“ zdůraznil, že se jedná o telefon od Google, který má za cíl být levný a fotit skvělé fotky. A to přesně plní.

S trochu pomalejším procesorem, pouze černou barvou a plastovým tělem. Pouze jedna, jednoduchá varianta. O otisk prstů nepřijdete – najdete ho na zadní straně. Zato přijdete o stereo – přítomen je pouze jeden mono repráček na spodní straně. Někoho ale zase potěší přítomnost 3,5″ jacku na sluchátka.

Samozřejmě největší chvála přišla na foťák – fotky jsou ostré, kontrastní a zvládají vysoký dynamický rozsah. Narozdíl od levného iPhonu zde ale nepřijdete o noční režim.

Reakce na Apple

Cenovka je velmi agresivní. Očividně se zde Google snažil podseknout iPhone SE a to se mu podařilo. A buďme upřímní. Mnoha lidem taková výbava bude stačit a kromě prémiového těla, rychlého čipu a iOS nabízí objektivně více, než právě náš nejlevnější iPhone.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *