Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

iPhone 11 očima kojence

Kristýna Hořínková 0

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl třináctý:

Přesedlala jsem. Můj milovaný iPhone 8, se kterým jsem zažila tolik srandy již nestačil na zběsilé pracovní kóly a byl takzvaně odejit. Nahradil ho mentolově zelený iPhone 11, který sice pracovní kóly zvládá na jedničku, ale …to si povíme za chviličku. Malý krůček pro lidstvo, velká výzva pro Marušku. 

Musím říct, že já jsem se díky přechodu na iPhone 11 musela naučit hodně nových věcí. Už nemám touch ID ale face ID, což je po ránu nebo s rouškou dost problém. IPhone vztekle vrčí, že se ho snaží odemknout neoprávněná osoba, a já mu, volnou rukou tlučíc bezpečnostní šestimístný kód na upatlaný displej, ještě víc vztekle se vysvětluju, že jsem to já. 

Taky do ruky je poměrně větší, než na co jsem byla zvyklá, do kapsy se ale ještě vejde. Uf. Uvidíme, jestli ho nacpu do běžecké kabelky, až zase začnu konečně běhat (samozřejmě na území své obce). 

Já si svoje poznatky pečlivě zaznamenávám a asi Vám o nich napíšu samostatný článek, protože jsem byla překvapena, že jo toho docela dost, na co si člověk musí zvyknout. Maruška má své poznámky ale už hotové, takže tady jsou:

  • velikost: iPhone 11 je větší a těžší, tudíž uletí menší vzdálenost než původní iPhone 8. Nicméně díky hladkému obalu (původně měla mamka kůži) ve skluzu dorovnává iPhone 8 a urazí tedy po podlaze přibližně stejnou vzdálenost. Testovala jsem jak na pěnových kostkách, tak na koberci, schodech i podlaze. 
  • fotoaparát: iPhone 11 mnohem lépe fotí – selfíčka pro babičku teď dostávají úplně jiné „grády“. Funkce portrétu vyhladí kojenecké vrásky a rozmaže nepořádek rodičů za Vámi. Nechávají ty hračky už úplně všude…
  • face ID: obrovská výhra, pokud se Vám totiž iPhone podaří namířit na majitele, aniž by to postřehl, třeba když mamka dělá smlouvu nebo něco čte, tak se dostanete lehce dovnitř a může volat na všechny světové strany. To s touch ID nešlo!
  • sklo: krycí sklo na tomto iPhonu mi přijde méně odolné, nevím, co na to taťka mamce nalepil, ale hod ze stolu sklíčko prostě nepřežilo. 
  • skus: obal je poměrně tvrdý, tudíž i při silnějším skusu zde otisky nezůstávají.

Za mě je tedy iPhone 11 super. Nejvíce si cením toho, že díky face ID můžu kdykoliv zavolat babičce, že je na mě její dcera zlá. Takže palec hore. 

Mějte se krásně a nezapomeňte, face ID je u nepozorných rodičů pro kojence obrovská výhra!


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *