Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl devátý: Zas*aný Apple

Kristýna Hořínková 0

Za název dnešního dílu Jablečného koláče se předem moc omlouvám. Jinak ale tento díl opravdu nazvat nešlo. A odkud pochází inspirace pro devátý díl? Jak jinak než od mého tatínka.

Není tomu tak dávno, co nějaký chytrák poradil taťkovi, že nad Apple není a on musí tyto výdobytky dnešní doby nutně mít. Nebytné je ale podotknout, že Davča tomu u nás v rodině moc nepomohl, protože s jeho příchodem dostaly produkty od společnosti „Apple“ další a výraznější nádech důležitosti a máme také trochu jistotu, že když se něco pokazí, on poradí (nebo přinejmenším to budeme mít na koho svést). Takže přesto, že jsme odchovanci klasických systémů, tedy Windows a tlačítkových telefonů, si náš tatínek pořídil toho „Meka“ a „Ajfouna“ a sranda mohla začít…

Instalace tiskárny a skeneru v práci? Noční můra i pro technika od tiskáren, který po hodině snažení se zachování si tváře erudovaného odborníka (jeho odkapávající pot z čela popisovat raději ani nebudu), instalaci vzdal a řekl, že budeme muset pokračovat v zavedeném systému. Tedy v tom, že když taťka potřebuje něco naskenovat, musí někdo jiný vstát, naskenovat to a potom mu to poslat na email. Myslím si ale, že mu tahle maličkost nevadí. Ba naopak. Jestli oni náhodou nebyli domluvení…

Čas od času jde ale do tuhého. Nejhorší je, když se ozve: „Týno, jak to mám nastavit?“ … a jsem v háji. Na Macu pracovat neumím, vždycky něco zavřu i když nechci … a něco tam najít? Mission impossible. Tyto problémy, pokud není v tzv. dostupné vzdálenosti náš „Apple“ expert Davča, končí hlasitými nadávkami „Zasraný Apple!!!“ Průběhy jednotlivých (velmi častých a dlouhých) aktualizací, které provází hlasité a né moc milé nadávky, raději popisovat nebudu. Odtud tedy název dnešního dílu Jablečného koláče.

Abychom ale naši nadávku „zasraný Apple“ negeneralizovali jen na Macbook, našemu klení se nevyhnul ani náš milovaný iPhone 8. Nastavení hlasitosti vyzvánění, které se, aniž by se požadavek uložil, vždy vrátí zpět do původního nastavení, nedokázal vysvětlit ani náš „Apple“ expert.

Ve srovnáním s přístroji, které jsme však dříve používali musím osobně ale říct, že Apple je naprostá bomba, i když někdy neposlouchá. Svého Aceru swift se ale jen tak snadno nevzdám a Apple Pay si ale stále instalovat nehodlám.

Krásný slunečný den všem, a hlavně nenadávejte na Apple.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *