Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl jedenáctý: Apple Watch jsou baby friendly

Kristýna Hořínková 0

Maličká nám roste jako z vody a v pouhých dvou měsících se už začíná ukazovat, že se hezky potatila. Ovládání Apple Watch má totiž už teď v malíčku. Což se o mě rozhodně říct nedá. Stačí jen chvilka mé nepozornosti, její klik…klik…klik…a průšvih je na světě.

Než se ale dostanu k pointě tohoto příběhu, musíme si o Apple Watch aspoň trošku něco říct. Nově totiž oceňuji zcela rozdílné funkce než před porodem. Co je pro mě nyní tedy oním výdobytkem, bez kterého si nedokážu představit žít?

Baterka – svítilna

Upřímně se přiznám, že bez Davči bych ani nevěděla, že tuto funkci umí. Baterka/svítilna na hodinkách je nyní něco, bez čeho si nyní noční kojení a přebalování nedokážu představit. Než jdeme s maličkou spát, nasadím si hodinky, zapnu režim kina a jdu si v klidu lehnout. Jakmile se prcek v noci vzbudí a dožaduje se své pravidelné dávky mléka a nové plínky, přejetím nahoru aktivuji Ovládací centrum hodinek, kde klepnu na ikonku baterky a hodinky ihned začnou svítit stálým červeným světlem (pokud nejsou v režimu kina začnou svítit stálým bílým světlem). Tatínek si tak může v klidu spát, protože ho nebudíme ostrým světlem lustru nebo lampičky. Jediná horší věc je ta, že člověk v tom rozespání a únavě hůř v tom červeném světle rozpoznává indikační proužek na plínce, takže mi někdy nezbývá nic jiného, než prcka rozbalit a mrknout na nadělený dáreček v plínce.

Nicméně funkce baterky je skvělá a může pomoci i v noci při hledání zámku dveří nebo upozornění na sebe na silnici, když si zapomenete reflexní pásek. Apple Watch totiž nabízí hned tři režimy svítilny (stálé bílé světlo, blikající bílé světlo a mnou nejpoužívanější stálé červené světlo). Vypnutí funkce je jednoduché. Stačí kliknout buď na korunku Digital Crown nebo postranní tlačítko a je hotovo. Případně přejeďte prstem dolů od horního okraje ciferníku Apple Watch. Pozor si jen dejte na jednu věc – Baterka hezky žere baterku…

Tak a teď k tomu našemu malému Apple expertovi. Maličká je strašně zvědavá a je s ní vážně sranda. Včera, když jsem ji chovala, si jako vždy šermovala tou svojí malou ručičkou. Pak se ale podívám a nestačím se divit. To její šermování nebylo jen tak. Byl to cílený útok na moje Apple Watch, na kterých se jí pár pohyby podařilo vyzvat moje přátele, se kterými sdílím svojí denní aktivitu na soutěž. Upřímně mě málem kleplo. Musím ale uznat, že malá je neskutečně šikovná a Apple Watch jsou opravdu baby friendly. Prcek totiž doslova v pár vteřinách dokázal otevřít moje Apple Watch, otevřít aplikaci Aktivita, přejet na obrazovku Sdílení a rozklepnout přítele, sjet dolů a klepnout na Soutěžit a potom ještě na Vyzvat… Kéž by zapínala funkci baterky.

Moje jediný štěstí je, že to nikdo nepřijal. Asi se bojí, že by prohráli…

Mějte se krásně a opatrně na Vaše Apple Watch pokud jsou v dosahu kojenců!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *