Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak nastavit automatické stahování e-mailů a zvukové oznámení na iPhonu a iPadu

David Hořínek 1

Používáte defaultní aplikaci mail na iPhonu a iPadu a chcete, aby se e-maily obnovovaly na pozadí, automaticky a bez nutnosti manuálně spouštět emailovou aplikaci?

Naštěstí jste narazili na správný článek. 🙂 Toto nastavení je totiž v iOS / iPadOS trošku schované a nestačí pouze zapnout Oznámení.

Rozklikněte celý článek pro zobrazení kompletního postupu.

Samozřejmě předpokládám, že nějaký emailový účet už máte v zařízení nainstalovaný. Pokud ne, sepsal jsem třeba tento návod, jak nainstalovat Seznam e-mail.

Nastavení oznámení o přijetí e-mailu

Nejprve zkontrolujeme, že máte vůbec zapnutá oznámení o přijetí e-mailu. Aby se zobrazil správně banner na zamčené obrazovce, při odemčeném telefonu a taky aby se přehrála zvuková notifikace.

Běžte do Nastavení – Oznámení – Mail.

Zde si zkontrolujte, že pro Mail máte zapnutá oznámení a pro každý účet nastavené bannery i zvuky.

Nastavení automatického příjmu emailů

Pokud se vám přehrávají zvuky o přijetí emailů až při otevření aplikace a zprávy se dodatečně načtou až v tento okamžik, chybí nastavení automatického příjmu.

Běžte do Nastavení – Pošta – Účty – Vyzvedávání dat

Zde vypněte službu Push. Problém s Push je v tom, že ji ostatní e-mailové účty mimo iCloudu nepodporují, pokud nepoužíváte přímo třeba Gmail aplikaci.

Nastavení pravidelného stahování nových emailů v iOS

Z toho důvodu musíme nastavit dole rozvrh vyzvedávání pošty na interval 15 minut až 1 hodina. Pokud byste nechali automaticky, telefon by stahoval maily pouze na Wi-Fi a na nabíječce. Délku intervalu si zvolte dle svých potřeb. Myslete ale na to, že častější vyzvedávání může samozřejmě mít nějaký vliv na výdrž baterie.

Nezapomeňte si taky u každého emailového účtu zkontrolovat, že máte rozvrh nastavený na Vyzvedávání a ne na Ručně.

To nebylo tak těžké, ne? Uvidíme se u dalšího návodu. ????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *