Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak přidat české svátky a slovenské meniny do kalendáře v iPhonu a iPadu

David Hořínek 4

Už nechcete zapomenout na svátek přítelkyně, manželky nebo tchýně? Do kalendáře v iOS a iPadOS jdou snadno přidat narozeniny konkrétního člověka. Se svátky je to ale horší. A přece to nechcete dělat 360x po jednom jménu.

Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak si české svátky nebo slovenské meniny přidat do vašeho kalendáře automaticky. V tomto článku najdete jednoduchý návod.

Aktualizováno 4.4.2022:
Přidán způsob zobrazování dnešního svátku pomocí automatizací/zkratek.

Pro náš účel budeme potřebovat nastavit odběr kalendáře od programátora Petera Mackovčiaka, který tuto službu provozuje už spoustu let. Patří mu za to můj velký dík, protože to využívám opravdu dlouho.

Jak přidat automatický kalendář svátků

 1. Spusťte prohlížeč Safari na zařízení, do kterého chcete svátky přidat
 2. Otevřete stránku iphone.none.sk
 3. Vyberte krajinu (Česko nebo Slovensko) a potvrďte odběr kalendáře
Výběr přidání českých nebo slovenských svátků do kalendáře

A to je vše! Čekali jste to horší? ? Po kliknutí na tlačítko Zobrazit nebo po zapnutí aplikace kalendář uvidíte všechny svátky na následující dva týdny. Svátky se budou postupně obnovovat, aby docházelo k šetření mobilních dat. Každé ráno v 9 hodin budete upozorněni na svátek aktuálního dne – to abyste stihli koupit čokoládu nebo kytku.

České svátky v aplikaci Kalendář

Pokud chcete, můžete ještě rozkliknout informační “i” v kroužku vedle kalendáře a změnit si třeba jeho barvu, pokud vám nevyhovuje.

Ještě jednou – Peterovi velký dík za tuhle možnost. Díky němu se vám už snad nestane, že přítelkyni k svátku nekoupíte kytku. 🙂

Aktualizace 4.4.2022:

Automatizace zobrazení dnešního svátku vůči kontaktům

Pokud nechcete mít v kalendáři každý den zobrazený aktuální svátek, ale aby vám systém sám napsal vaše kontakty, které mají dnes svátek, můžete využít moji automatizaci přes zkratky.

Nainstalujte odběr kalendáře jak jsem popsal výše. Pak v aplikaci kalendář skryjte zobrazení tohoto kalendáře (odšrtněte fajfku vlevo od názvu kalendáře). Následně si nainstalujte moji zkratku přes tento odkaz.

Možná budete muset editovat zkratku a upravit název kalendáře v první položce, aby odpovídal názvu vámi přidaného kalendáře. Pak můžete tuto zkratku spouštět manuálně nebo si přidat automatizaci třeba na osmou ráno, nastavit tam stejné akce a telefon vám svátek zobrazí sám každý den.


Sledujte Granátový jablko na Facebooku a Twitteru pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

 1. Milan Ignácik Milan Ignácik

  OK, ale ako si môžem vložiť do môjho iPhone meniny iba na vybraté mená v kontaktoch? Nechcem sťahovať všetky meniny v roku. U narodenín to nie je problém.

  • Kontakty v iPhonu nemají pole pro svátek. Můžete to obejít tím způsobem, že si přidáte již zmíněný kalendář se svátky, následně kalendář skrýt ze zobrazení v kalendáři a pak v automatizaci udělat následující modifikaci, která bude hledat shody dnešního svátku se všemi kontakty 🙂

   https://www.icloud.com/shortcuts/a9ae8d25359745dc8b191a2d831fe7ec

   Druhá možnost by byla někde v telefonu vést databázi všech svátků a kontaktů a to porovnávat skriptem vůči kontaktům atd, ale to by bylo na dlouho a nebudu se do toho pouštět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *