Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak přidat české svátky a slovenské meniny do kalendáře v iPhonu a iPadu

David Hořínek 2

Už nechcete zapomenout na svátek přítelkyně, manželky nebo tchýně? Do kalendáře v iOS a iPadOS jdou snadno přidat narozeniny konkrétního člověka. Se svátky je to ale horší. A přece to nechcete dělat 360x po jednom jménu.

Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak si české svátky nebo slovenské meniny přidat do vašeho kalendáře automaticky. V tomto článku najdete jednoduchý návod.

Pro náš účel budeme potřebovat nastavit odběr kalendáře od programátora Petera Mackovčiaka, který tuto službu provozuje už spoustu let. Patří mu za to můj velký dík, protože to využívám opravdu dlouho.

Jak přidat automatický kalendář svátků

  1. Spusťte prohlížeč Safari na zařízení, do kterého chcete svátky přidat
  2. Otevřete stránku iphone.none.sk
  3. Vyberte krajinu (Česko nebo Slovensko) a potvrďte odběr kalendáře
Výběr přidání českých nebo slovenských svátků do kalendáře

A to je vše! Čekali jste to horší? 😎 Po kliknutí na tlačítko Zobrazit nebo po zapnutí aplikace kalendář uvidíte všechny svátky na následující dva týdny. Svátky se budou postupně obnovovat, aby docházelo k šetření mobilních dat. Každé ráno v 9 hodin budete upozorněni na svátek aktuálního dne – to abyste stihli koupit čokoládu nebo kytku.

České svátky v aplikaci Kalendář

Pokud chcete, můžete ještě rozkliknout informační “i” v kroužku vedle kalendáře a změnit si třeba jeho barvu, pokud vám nevyhovuje.

Ještě jednou – Peterovi velký dík za tuhle možnost. Díky němu se vám už snad nestane, že přítelkyni k svátku nekoupíte kytku. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..