Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak přidat MagSafe na starší iPhone

David Hořínek 0

MagSafe připojení přidal Apple v iPhonu 12. Umožňuje magnetické přichycení nabíječek, stojánků, držáků a příslušenství za pomoci silných magnetů zabudovaných v zádech telefonu.

Naštěstí existuje způsob, jak MagSafe přidat i na iPhone 11, XS, X, 8, SE a další.

MagSafe je velmi praktická věc. Znamená konec klasických držáků s pacičkami. V autě používáme Epico Ellipse. Stačí přiložit telefon a drží na magnetech jak přibitý, navíc se telefon rovnou nabíjí. Doma zase máme magnetické stojánky od Cube Nest. Kdysi jsem psal článek (klikněte zde), kde jsem shrnul i oficiální nabídku Applu, kde najdete třeba i magnetické peněženky.

Co když ale máte starší iPhone? Naštěstí existují způsoby, jak MagSafe přidat i na ně a jsou dva hlavní způsoby, jak to udělat.

MagSafe obaly na starší iPhony

Někteří výrobci prodávají obaly s magnetickým MagSafe proužkem i pro starší modely iPhonů. Osobně mám vyzkoušený Swissten MagStick. Koupil jsem ho manželce na iPhone 11 Pro a telefon drží na stojánkách líp, než můj iPhone 12 Pro Max, který má MagSafe zabudovaný přímo v sobě.

Swissten MagStick a CubeNest nabíječka 3v1

Obal je transparentní a částečně tvárný. Sedí dobře, jen bylo třeba odstranit ochrannou fólii, které jsem si původně nevšiml. Myslel jsem si, že bubliny v plastu jsou výrobní vada. To se naštěstí nepotvrdilo. Stačilo sloupnout z obou stran fólii a ve spojení s růžovým iPhonem to vypadá velmi dobře.

iPhone se chová jako s integrovaným MagSafe (samozřejmě kromě 15W rychlého bezdrátového nabíjení). Obal prodává Swissten i pro modely iPhone 13, 12, XS, X, 7, 8, SE 2020, SE 2022.

Pokud vám tedy nevadí řešení samostatným obalem, pak to můžu velmi doporučit. Určitě najdete i obaly od jiných výrobců, ale ti se většinou zaměřují na obaly pouze pro iPhony 12 a 13.

Nalepovací magnetický MagSafe kroužek

Pokud nechcete měnit obal (nebo obaly nepoužíváte) a chcete přidat MagSafe přímo na telefon, nabízí se řešení pomocí magnetického nalepovacího kroužku. Výrobců je víc, můžete zvolit třeba Epico Magnetic Sticker.

Epico Magnetic Sticker – nalepovací MagSafe nálepka

Nalepíte přímo na telefon nebo na obal zvenku a máte vyřešeno. Pokud necháte lepidlo důkladně zaschnout, bude to držet velice dobře a magnety mají velkou sílu.


Sledujte Granátový jablko na Facebooku a Twitteru pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *