Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak smazat na iPhonu více kontaktů najednou

David Hořínek 0

Když se moje snoubenka zeptala na to, jak může smazat více kontaktů v jejím iPhonu naráz, musel jsem jí říct, že z nějakého důvodu to zkrátka… nejde. Třeba více zpráv označit a smazat lze – kontakty ale nikoliv.

Asi většina z nás má po mnoha letech používání telefonu ve svém kontaktním adresáři spoustu neaktuálních nebo nerelevantních kontaktů. Pojďme si ukázat, jak to udělat mnohem rychleji, než každý kontakt otevírat zvlášť, klikat na Upravit a následně rolovat až k tlačítku Smazat kontakt.

  • Otevřete na počítači v internetovém prohlížeči stránku icloud.com a přihlaste se pod svým Apple ID.
  • V případě zapnutého dvou-faktorového ověření budete muset zadat i kód, který přijde na vaše zařízení
  • Otevřete aplikaci Kontakty
iCloud nabízí mnoho aplikací, v našem případě nás zajímají Contacts
  • Pomocí klávesy CMD (CTRL na Windows) označte více kontaktů, které chcete smazat, vlevo dole klikněte na možnosti (zubaté kolečko) a následně smazat (Delete)
  • A je hotovo! Celkem snadné a bezbolestné. Proč to ale nejde jednoduše na telefonu mi je záhadou 🙂

Nutno ještě podotknout, že tento návod bude fungovat pouze v tom případě, pokud zálohujete kontakty na iCloud (což byste stejně měli dělat, ať o ně v budoucnu nepřijdete).

Pokud z nějakého důvodu tento úkon nechcete dělat přes iCloud, je ještě možnost stáhnout z AppStore aplikaci na správu kontaktů, která umožňuje hromadnou editaci. Například Groups, která je ke stažení na Appstore zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *