Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak vyhledat iPhone po odcizení nebo ztrátě

David Hořínek 2

Mnoho lidí neví, že v iOS/iPadOS existuje nástroj, který umožňuje vyhledat ztracené nebo ukradené zařízení.

S dnešním návodem se můžete ujistit, že službu “Najít” máte zapnutou a že ji můžete v případě nutnosti využít.

Takže jak vlastně služba Najít funguje? Je to celkem jednoduché. Stačí ji mít zapnoutou a pak jste schopní kdykoliv najít svůj iPhone, iPad, případně i Apple Watch, AirPody nebo Macbook.

Vyhledat zařízení můžete dvěma způsoby:

Aplikace Najít v iOS
Najít iPhone na iCloud.com

Skvělá vlastnost funkce Najít je ta, že dokáže také odeslat poslední známou polohu zařízení předtím, než se mu vybije baterie. Nutno ale dodat, že to je potřeba mít zapnuté přes zvláštní přepínač. A to si dnes ukážeme.

Funkce Najít vám může zachránit párkrát telefon. Pokud vám ho někdo ukradne, bohužel s tím nic moc neuděláte. Nejspíš ho dotyčný hned vypne a prodá na díly, protože při aktivované funkci Najít je z telefonu nefunkční cihla. Pro jeho novou aktivaci totiž musíte zadat Apple ID a heslo, se kterým byl předtím spárovaný. Pokud vám ho někdo ukradne, pak přes aplikaci Najít nebo iCloud nastavte zprávu o odcizení a případně ho smažte. Třeba ale budete mít štěstí a narazíte na zlodějíčka blbečka a telefon dohledáte. 😉

Pokud iPhone pouze ztratíte třeba v lese, nebo ho zapomenete v práci, pak vám tato funkce zachrání spoustu peněz v peněžence.

Navíc funkci Najít můžete použít pro přehrání zvuku – pokud vám telefon třeba jen zapadl za postel a nevíte přesně kam. 🙂

Jak zapnout funkci Najít a odeslání poslední polohy

Na iPhonu a iPadu jste si funkci Najít možná zapnuli při nastavení nového zařízení. Pokud ne a nebo si chcete zkontrolovat její zapnutí, uděláte to následovně:

 • Otevřete aplikaci Nastavení
 • Klikněte nahoře na svoje jméno – Apple ID, iCloud, média a nákupy
 • Vyberte možnost Najít
 • Následně zmáčkněte Najít iPhone
 • Zapněte Najít iPhone, Síť služby Najít a Odeslat poslední polohu
Jak zapnout funkci Najít – krok 1
Jak zapnout funkci Najít – krok 2

Nutno dodat, že pro správnou funkci této služby musí vyhledávané zařízení být zapnuté a připojené k internetu, aby mohlo polohu odeslat na servery Applu. Pokud zapnete Síť služby najít, pak by měl být telefon dohledatelný i když bude bez datové sítě nebo WiFi. Ale tato síť bohužel stále není oficiálně spuštěna. Snad se dočkáme brzy a díky tomu v budoucnu bude stačit, aby okolo vašeho zařízení prošel třeba někdo jiný s iPhonem.

Co je to Síť služby najít? Anglicky Find my network. Představte si desítky a stovky milionů zařízení s iOS. To je obrovská síť zařízení. Ztracený iPhone bez internetu může odesílat anonymní Bluetooth značky do okolí. Pokud půjde někdo s iPhonem v okolí, tyto identifikátory zaznamená společně s GPS polohou a odešle je na servery Applu.

Díky tomu se budeme moci dozvědět o poloze ztraceného zařízení i se zachováním soukromí. Jedná se o zásadní funkci a podle mě Apple čeká se spouštěním Find my network na uvedení AirTagů do prodeje. AirTagy budou chytré vyhledávací klíčenky, které budete moci umístit na peněženky, batohy atd.

Jak zapnout funkci Najít na Macu

Vyhledat můžete také Mac nebo Macbook. Počítače ale v sobě samozřejmě nemají modul GPS. Jejich polohu tak můžete hledat pouze přibližně a je k tomu nutné, aby byly připojeny na WiFi (díky Wi-Fi positioning system – WPS).

 • Otevřete Předvolby systému
 • Klikněte na Apple ID
 • Sjeďte dolů a zapněte funkci Najít můj Mac
 • Nezapomeňte rozkliknout Volby a zapnout Síť služby najít
Zapnutí funkce Najít na počítači Mac

A to je vše. Nyní máte správně zapnutou funkci Najít. Doufám, že ji nikdy nebudete potřebovat. 🙂 Před prodejem tuto vychytávku nezapomeňte vypnout. Vypnutá také bude muset být, když budete dávat telefon do servisu.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

 1. Chiara DAniele Chiara DAniele

  Dobry den chci se zeptat jak najít ztracený iPhone bez přístupu k jinému Apple zařízení, tedy z Androidu, dekuji

  • Dobrý den,
   stačí se přihlásit pod konkrétním AppleID na webu icloud.com a tam je aplikace Najít iPhone

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *