Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak z iPhonu uložit SMS, iMessage, kontakty a další data

David Hořínek 0

Potřebujete exportovat SMS, iMessage, historii volání, WhatsApp chaty, poznámky a další data? Díky softwaru iMazing to je otázka chvilky.

Navzdory přesvědčení mnoha lidí slouží iCloud primárně jako synchronizační médium. Na servery Applu dokáže uložit vše co máte na svém iPhonu, iPadu a dalších zařízeních a všude udržovat aktuální verze nastavení nebo dat. Když ztratíte svůj telefon, můžete ho nahradit jiným iPhonem a bez problémů obnovit poslední uloženou „zálohu“.

Problém nastává, když potřebujete obnovit starší verze souborů. Nebo nedejbože nějaké informace vytáhnout ven do počítače a použít je nějak jinak. Třeba když potřebujete zálohovat svoje SMS zprávy nebo iMessage včetně příloh.

Naštěstí zde existuje řešení pomocí aplikace třetí strany.

Software iMazing

iMazing – program pro zálohování dat a souborů z iPhonu

Pokud chcete exportovat data z iPhonu, budete potřebovat program iMazing, který můžete stáhnout na oficiálních stránkách iMazing.com.

Software je k vyzkoušení zdarma. Jeho možnosti extrakce dat jsou v tomto módu omezené. Třeba SMS vám dovolí vytáhnout 25. Pro neomezený export je třeba zakoupit licenci, která stojí 1590 Kč ročně pro neomezený počet zařízení nebo od 990 Kč za 2 zařízení doživotně.

Export dat z iPhonu přes software iMazing

Klikněte si na free download, nechte stáhnout instalační soubor. Ten otevřete a přetáhněte ikonu do složky aplikací – tím iMazing nainstalujete. Po jeho prvním spuštění spusťte Trial (zkušební) verzi, připojte iPhone USB kabelem, odemkněte ho a povolte důvěru zařízení. Nyní nechte iMazing provést první kompletní zálohu telefonu, která je nutná pro vytáhnutí jednotlivých dat. Můj iPhone trval asi 45 minut při zaplnění telefonu na 130 GB.

První záloha iPhonu v iMazing

Po vytvoření kompletní zálohy telefonu nyní program umí vyexportovat žádoucí data.

Export zpráv, WhatsAppu, poznámek, historie volání nebo kontaktů

Celá záloha telefonu v počítači je základním předpokladem extrakce dat. Nyní je další proces velice jednoduchý. Stačí zvolit žádanou kategorii kterou chcete exportovat. Počkat na zobrazení informací a pak na spodní straně zvolit způsob, ve kterém chcete data uložit.

Možnosti exportu dat do tabulek, textu nebo PDF

Většinou bývá k dispozici několik možností – jmenovitě export do PDF, CSV tabulky, Excelu nebo do textového souboru. PDF je ideální k vytisknutí, tabulky zase k dalšímu zpracování nebo archivaci.

Ukázka exportu kontaktů z iPhonu do tabulky na počítači
Ukázka exportu iMessage do PDF. Vodoznak je součástí zkušební verze.

Další funkce – kontrola baterie, informace o zařízení

iMazing toho umí mnohem víc. Kromě kopírování souborů do iPadu/iPhonu vám může pomoct i s detailními statistikami o zařízení – využití místa, informace o zařízení nebo baterii. Stačí v programu kliknout na ikonu lišty s místem, informační „i“ nebo na baterii.

Detailní informace o aktuální maximální kapacitě baterie, počtu cyklů nabití atd.

Celkově jsem z iMazing nadšený. Umožňuje mnohem vyšší kontrolu nad prací s vaším zařízením – ať už je to iPad nebo iPhone.

Obecně se dá říct, že není vůbec jednoduché dostat z Apple ekosystému data jako jsou zprávy, přílohy, záznamy hovorů a další. Díky tomuto softwaru to naštěstí možné je.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *