Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak zrušit upozornění na Zkratky v oznamovacím centru

David Hořínek 4

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře Granátovýho jablka, tak nejspíš víte, že rád experimentuji s automatizací a zkratkami.

V tomto článku vám ukážu návod, jak se trikem dají vypnout notifikace po provedení zkratky nebo automatizace.

Normálně se notifikace vypnout nedají. Obecně se upozornění (nebo push notifikace) vypínají přes Nastavení – Oznámení. Zkratky ale v tomto seznamu chybí. Naštěstí jsem nedávno narazil na jeden způsob, jak se to dá obejít.

Jak vypnout nofitikace zkratek na iOS

Pro tento způsob je potřeba aplikovat postup přes Čas u obrazovky. Nutno dodat, že tento návod byl testovaný na iOS 14.3 a negarantuji jeho funkčnost v dalších verzích systému.

 1. Otevřete nastavení a zvolte funkci Čas u obrazovky a následně volbu Zobrazit veškerou aktivitu
  • Pokud jste doteď Čas u obrazovky nepoužívali, je nutné tuto funkci iPhonu / iPadu zapnout a počkat pár dní, než aplikace nasbírá dostatek dat, jinak se informace o Zkrátkách neukážou
Funkce Čas u obrazovky
 1. Vpravo nahoře u Zařízení nechte Všechna zařízení nebo vyberte jedno konkrétní. Nyní sjeďte dolů do části nazvanou Oznámení, rozklikněte Zobrazit další a nalezněte Zkratky
Sekce oznámení v času obrazovky
 1. Nyní přichází zásadní bod. Možná u Zkratek neuvidíte šipku, která umožňuje jejich rozkliknutí a vypnutí notifikací. V tom případě se vratťe nahoru a zvolte předchozí týden, nebo přepněte na den a zvolte jiný den, případně místo všechna zařízení zvolte jedno konkrétní. Šipka by se pak měla objevit.
Vypnutí notifikací pro aplikaci zkratky na iOS / iPadOS

A to je vše. Pokud máte automatizací mnoho, pak se vašemu notifikačnímu centru (a taky nervům) výrazně uleví. 🙂

Dejte vědět, pokud pro vás tento trik zafungoval. A pokud vás zkratky a automatizace baví, nezapomeňte si pročíst odpovídající rubriku.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

 1. Jan Huplík Jan Huplík

  Hezký den přeji.
  Měl bych dotaz k automatizaci.
  Vytvořil jsem si zkratku, která mi sníží hlasitost médií na 1%, když se iPhone připojí k domácí WiFi.
  Problém je, že automatizace ukáže notifikaci na displeji a musím na ní klepnout a akci povolit.
  To potom automatizace postrádá smysl, protože to žádná automatizace není.
  Může být problém v tom, že jsem aktualizoval bez factory resetu?

  Další věc, co mi pije krev je, že oznámení o připojení AirPodů se mi zobrazí pokaždé, co odemknu telefon. Pochopil bych, že se zobrazí, když si je nasadím, ale když je mám v uchu celé dopoledne a při každém odemčení se mi zobrazí notifikace o připojení, je to otravné.
  Nemáte prosím nějaké rady?
  iPhone XS Max, iOS 14.3.
  Děkuji

  • Zdravím Honzo. Díky za komentář. K těm problémům.

   U automatizace pouze některé akce umožňují spuštění bez potvrzení uživatele. Zjistíte to když si rozkliknete automatizace a pokud tam je přepínač „Zeptat se před spuštěním“. Pokud není, tak bohužel to vypnout nejde. Většinou to nejde vypnout u takových akcí jako je připojení k BlueTooth nebo Wifi. Nejspíš z toho důvodu, aby nedocházelo ke spouštění akcí když se telefon omylem na dálku k těmto bezdrátovým sítím připojí. Snad toto Apple vyřeší v budoucích updatech a umožní nám to vypnout u všech automatizací.

   Jinak s tím oznámením o AirPodech se nic dělat bohužel nedá. Takto je to od té doby, co funguje automatické přepínání AirPodů mezi zařízeními. Takže předpokládám, že máte ještě Mac nebo iPad a telefon vám tak dává najevo, že sluchátka jsou k dispozici. Ony taky prakticky pořád připojené jsou, ale při uspání telefonu se odpojí. Proto pak vyskakuje ta notifikace.

   • Jan Huplík Jan Huplík

    Zdravím Davide.
    Ta automatizace mě docela štve, snad to Apple napraví.
    Co se týče oznámení o AirPodech – Mac ani iPad nemám. A jestli se odpojují při uspání iPhonu, tak by Apple na tom mohl zapracovat – pokud jsou stále připojeny k jednomu (stejnému) zařízení, nemusela by se notifikace opakovaně objevovat.
    Děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den

    • Souhlas. Uživatel by měl dostat alespoň na výběr. Pro neznalé uživatele to může být nebezpečné, na druhou stranu méně pokročilý uživatel nebude dělat příliš mnoho zkratek nebo automatizací.

     Jinak s těmi AirPody – podle mě dochází při uspání telefonu a nevyužívání sluchátek k přerušení spojení pro šetření baterie sluchátek. Tak asi to bude ten důvod.

     Ať se daří a díky za čtení webu. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *