Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jaká je služba Apple TV+? Má to cenu?

Michal Motyčka 0

Před rokem svět uzřel zcela novou službu Apple TV+. Apple ji nazval velmi chytře, aby se název nikterak nepletl s HW zařízením Apple TV – za výsledek této mozkově náročné práce byl jistě odměněn nejeden kreativec. Ale pojďme od toho…

Na internetu naleznete spousty komentářů, osobních či zaplacených, zda se vyplatí předplatné takové služby. Pro řadového uživatele je to jistě volba hodna Sofie, neboť při platbě za Netflix (protože spousta obsahu), HBO GO (protože unikátní obsah), Disney+ (…až sem přijde, protože Simpsons, Star Wars, dětské pořady a všemi milované Frozen) to součtem dává částku, která už není pro mnoho jedinců zanedbatelná. Teď navíc Apple TV+.

Krátce: Jak ta appka funguje?

Stáhnete ji zde: https://apps.apple.com/cz/app/apple-tv/id1174078549?l=cs

V aplikaci naleznete sekci PŘEHRÁT, kde se objevují Applí seriály, některé vaše nákupy z iTunes a doporučení, co si koupit dále.

V sekci KNIHOVNA jsou pak pouze ty vaše zakoupené.

Proč ano?

Hned první důvod níže prakticky zabíjí celou recenzi – proč o tom složitě číst, když to mám na dlouhou dobu zdarma? Proto se poté zaměřím spíše na doporučení a vlastní komentáře.

Add: Zkušební období již nelze aktivovat. Budete se tedy muset spolehnout na recenzi. 🙂

  • Zkušební období – na zařízeních pořízených po 09/2019 dostanete rok Apple TV+ zdarma.
  • Zajímavé Apple original kousky – The Morning Show, zum beispiel…
  • Funguje dobře s ekosystémem Apple – zvuk např. přes Homepod krásně jede, netřeba posunů audia apod.
  • Příslib dalších originálních seriálů a filmů

Nejlepší kousky?

Pojďme trochu zasuplovat IMDb či CSFD. Ale protože nejsem žádný movie nerd, nezhodnotím pro vás práci kamery, střihu, koprodukce a všechny ty super věci, kterým všichni komentující na těchto portálech bezmezně rozumí. (A já si už léta lámu hlavu, proč se ten Spielberg nepřijde poradit do České republiky, než zase začne točit nějaký prodělečný propadák…)

The Morning Show

The Morning Show Jennifer Aniston

Ano, prakticky „titulní“ a zvací seriál do celé služby. Pozor, nejedná se o show satirického či jiného typu, je to opravdu plnotučný miniseriál o natáčení fake ranní zpravodajské relace, the number one in USA.

Jennifer Aniston si tu zahrála kariéristickou heartless mršku a natolik se do toho vcítila, až The Rembrandts vydali nový singl s názvem I won’t be there for you. Yeah.

TMS, jak se v seriálu show zkracuje, (Což je foneticky dost matoucí – neplést s PMS, často o tom budou mluvit ženy.) vám dá nahlédnout do všech těch zákulisních dramat, která se skrývají za naleštěným pozlátkem úspěšné televizní show. Za vřelými úsměvy a bezmezným přátelstvím se tak skrývá něco shnilého, chladného a zákeřného.

Seriál dává dost nehlédnout i do PR kolem, takže se v jednu chvíli přistihnete u myšlenek typu „Váu, takže Lucka s Ondrou ve Snídani s Novou spolu třeba ani nekámoší, ono to tak jen vypadá…“ (Sorry, nevím, kdo to teď moderuje, neviděl jsem to 10 let. Ale jistě je tam hodně mrazivých úsměvů a make-upu.) To vše by bylo vlastně super, kdyby se celá minisérie netočila kolem jednoto tématu: MeToo2

Tak či tak, stojí za těch pár hodin času.

SEE

Nechci porovnávat SEE s TMS, to asi záleží na preferenci každého. Mně se TMS líbilo víc, ale možná jen protože mám rád marketing, PR a politická dramata.

Pokud jste fanouškem post-apokalyptických příběhů, může být SEE vašim šálkem prémiové, výběrové, pražené na dubu kávy. Seriál, ve kterém přeživší lidstvo oslepne a jedinou naději vkládá do narozených dvojčat, které zázračně zří svět, zní docela fajn. A je tam královna, starající se otec, hodně lidí bez zraku…

Zlatá rada: Zkuste první díl. Pokud vás chytne, dokoukejte. Pokud vás nechytne, další lepší nebudou.

Dále asi nemám co doporučit

Ano, na TV+ toho moc není a z toho mála se dá těžko vybírat. Dobře, možná pro malé spektrum Oprah, nebo třeba Mythic Quest (TMS veselejšího typu pro pařmeny), ale zbytek mě tak trochu štve. And here is why:

Aby se ten divák nejen pobavil, ale také trochu vzdělal, soudruzi

Ano, legendární hláška z Nejisté sezóny (Cimrman) zde sedí jak menší hrnec na větší hrnec.

Víte, ani já nejsem nadšen, že nám tu na politické scéně vzrůstají preference jedinců, kteří by mě chtěli kdesi věšet a plýtvat na mně zbraňové olovo, ale rozhodně nejsem fanda názoru, že řešením je hyperkorektnost a násilná snaha o porozumění.

Applí seriály jsou zkrátka uhlazené, korektňoučké a vyvážené, aby se náhodou nikoho na světě nedotkly, a proto jim mnohdy chybí jakákoliv autenticita. MeToo? Kdokoliv jen lehce upozorňující na fakt, že by se to mělo zkoumat trochu i z druhého pohledu, je v seriálu vykreslen jako naprostý perverzák a maniak. Hala? Dívenka vyrůstající na předměstí snažící se skloubit svůj skateboard a muslimskou výchovu? C’mon. (A to jméno taky ničí mozek nebolelo. Škoda, že se nejmenovala třeba Šárij.) V každém seriálu samozřejmě najdete zástupce všech etnik a tělesných proporcí. Někdy to až prostě nedává smysl. Těším se už jen na 150 kilovou profesionální tenistku, která porazila Federera, protože měla hezčí osobnost.

Co by mohl Apple dělat lépe kolem TV+?

Kromě výše zmíněného mi na TV+ chybí jakékoliv konkurenční seriály a filmy.

Já vím, že Apple nám chce servírovat pouze svoji produkci, ale nemyslím si, že je to ve světě tak masivní konkurence (Netflix, HBO, Disney, Amazon) ještě možné. Proto nám taky jablečná korp tají čísla, valná asi nebudou.

Malým mezikrokem by mohla být třeba nabídka filmů do knihovny zdarma. Jsi předplatitel? Máš jeden film za 14 dní zdarma. Nebo třeba exkluzivní slevy na velké tituly či dodatečný obsah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *