Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nekupujte teď nic od Applu

David Hořínek 1

Tedy alespoň do 8. března večer, kdy budou uvedeny nové produkty!

Co bude představeno a dočkáme se speciálního překvapení?

Jarní svátek Apple fanoušků je tady. První event roku 2022. Těšíte se? Odložte peněženky, protože nyní nakoupený produkt by se mohl stát ihned „zastaralým“.

Největší softwarové novinky jsou představovány na WWDC v létě. Nejdůležitější aktualizace iPhonů a Apple Watch zase v listopadu. Jaro tedy většinou zbývá na ostatní a malé „drobky“. Co to bude tento rok?

iPhone SE 2022

iPhone SE je nejlevnějším modelem iPhonu z roku 2020. Jedná se o poslední kousek s klasickým TouchID senzorem otisku prstu, což je paradoxně pro mnoho lidí výrazně příjemnější varianta než skenování obličeje přes FaceID.

iPhone SE 2. generace z roku 2020

Tělo iPhonu 8 by mělo zůstat, nový 2022 model by měl dostat rychlejší čip A15, kvalitnější fotoaparát a 5G konektivitu. Někoho by mohlo odradit ponechání malého 4,7″ displeje s vysokou bradou a čelem. Ale pro mnoho lidí je co nejmenší celková velikost telefonu žádoucí. Stejně jako co nejnižší cena.

iPad Air 5. generace

Těžko uvěřit, že to jsou už dva roky od uvedení iPadu Air v designu připomínajícím hranatý iPad Pro z roku 2018.

Barvy iPadu Air 2020

Tento iPad je posledním v aktuální produktové řadě bez funkce centerstage (kdy přední širokoúhlá kamera sleduje člověka a jeho pohyb po místnosti zcela automaticky třeba při videohovoru). Kromě této funkce by letošní iPad měl podobně jako iPhone SE dostat do výbavy novější čip A15 (možná dokonce M1!) a připojení přes 5G sítě.

Výkonnější Mac Mini / Mac Studio

Levnější Mac Mini dostal do původního Intel těla úsporný čip M1 – nyní tam zbytečně zůstal silný 150W napájecí zdroj a mnoho nevyužitého místa. Z toho důvodu se spekulovalo, že Apple do počítače umístí výrazně výkonnější čipy M1 Pro nebo M1 Max z nových Macbooků Pro. To je tedy jedna možná varianta.

Souhrn vlastností Macu Mini s M1 čipem

Což je samozřejmě možné a pravdu se dozvíme až po odvysílání eventu a potvrzení Applem. V posledních několika dnech se ale začaly objevovat zvěsti o tom, že Apple připravuje desktopový počítač prostřední kategorie. Něco mezi Macem mini a Macem Pro. Nejčastěji se objevuje název Mac Studio a mohl by vypadat nějak takto:

Koncept Mac Studio od Luke Miani

Proč Mac Studio? Název Mac mini v téhle větší velikosti už logicky nedává moc smysl.

Taky vám tenhle koncept připomíná starý a krásný G4 Cube? Nejste sami. To byl podle mého názoru nejhezčí Apple počítač (kromě iMacu G4).

Apple PowerMac G4 Cube

Levnější externí displej

V současné době prodává Apple pouze velmi drahý Pro Display XDR (ceny od 139 000) zaměřený na profesionály. To by se mohlo velmi brzy změnit – a možná již na tomto eventu. Luke Miani kromě Macu Studio zveřejnil koncept/render nového externího displeje.

Špatná zpráva? Nevíme o něm prakticky nic kromě toho, že nebude mít tak kvalitní obraz jako Pro Display XDR.

Dobrá zpráva? Bude levnější než Pro Display XDR. 🙂

Co se spíš neobjeví, ale kdo ví

Tento rok totiž také očekáváme:

  • 13″ Macbook Pro s M2 čipem
  • iMac Pro 30″ s M1 Pro/M1 Max čipy
  • Mac Pro s M1 Pro/M1 Max/M1 Pro Max (Quad) čipy
  • AirPody Pro 2. generace

Očividné iPhony 14, Apple Watch Series 8 atd. nepočítám. Ty nejvýkonnější počítače se nejspíš objeví až ke konci dvouletého přechodu na Apple Silicon, tedy v druhé polovině roku.

Mimochodem, spekuluje se o nové jarní kolekci krytů na telefony a nové zelené nebo fialové barvě iPhonu.

Kde sledovat Peek performance Apple event

Nalaďte si 8. března 2022 v 19 hodin přímo Apple.com nebo otevřete aplikaci Apple TV na iPhonu/iPadu/Macu/Apple TV.

Nejjednodušší varianta je přímo Youtube:

Já si tentokrát Apple event užiju v klidu a pohodlí a shrnující články budou až později. Ale okamžité dojmy můžete sledovat na mém Twitter účtu Granátovýho jablka.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *