Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nenechte se rušit – vypnutí notifikací v noci, v práci, při řízení

David Hořínek 1

Cinká vám telefon v noci? Vrní na stole během pracovní schůzky? Zvuky ruší soustředění při řízení auta?

Pojďme s tím něco udělat díky funkci Nerušit – Do Not Disturb. Funguje na iPhonu a iPadu.

Automatický mód Nerušit – ideální na noc

Nemusíte pokaždé před spaním vypínat zvuky. Telefon stejně vibruje, když má člověk zapnuté vibrace v tichém režimu. Navíc se vám nedovolají nejbližší, pokud se ocitnou ve stavu nouze.

Přesně tyto záležitosti řeší automaticky zapínaný mód Nerušit, který si můžete nastavit na konkrétní časový úsek. Zapnutí je jednoduché. Běžte do Nastavení – Nerušit.

Automatický mód nerušit je jednou z nejužitečnějších funkcí iOS

Mód Nerušit dovoluje několik nastavení navíc. Můžete nechat vypnout zvuk až při zamčení iPhonu. Všechno cinkání tak ustane, až telefon skutečně odložíte.

Doporučuji také zapnout Povolená volání od oblíbených kontaktů. Vaše rodina nebo důležití přátelé se díky tomu dovolají vždy. Povolená volání můžete také zapnout pro konkrétní skupinu kontaktů.

Pokud zapnete Opakovaná volání, telefon zvuk zapne i pro cizí čísla. Předpokládá se, že pokud někdo volá 2x během tří minut, skutečně vás potřebuje (nebo volá opilý kámoš).

Nerušit v kontextu – dokud neodjedete nebo neskončí schůzka

Váš iPhone není hloupý. Pokud máte povolená Významná místa v GPS a u své vizitky uvedené adresy domova a práce, telefon bude brát tato místa v potaz. Můžete si tak nastavit mód nerušit, dokud neopustíte konkrétní místo.

Stačí v ovládacím centru podržet prst na ikoně módu Nerušit (měsíc) a zvolit možnost Než odejdu. Nikdo vás nebude rušit, dokud konkrétní místo neopustíte.

Chytrá aplikace funkce nerošit do konce schůzky nebo opuštění místa

Stejně to funguje u schůzek. Stačí mít v kalendáři událost na aktuální čas. Po podržení ikony Nerušit se zobrazí i možnost Nerušit do konce schůzky.

Bonus navíc? Pokud v Nastavení – Siri a hledání – Kalendář máte povolené učení z aplikace a zobrazování návrhů, pak vám telefon tuto možnost bude nabízet automaticky.

Nerušit během řízení

Během řízení nerušit je speciální aplikace funkce Nerušit. Nastavuje se také v Nastavení – Nerušit.

Funkci můžete zapínat ručně přes ovládací centrum (kde má ikonku auta), nebo se může aktivovat při připojení ke Carplay nebo Bluetooth rádiu v autě.

Při řízení nerušit zajistí více pozornosti k samotnému řízení vozidla

Během řízení vás tak nebude rušit zbytečné cinkání, hovory telefon pustí jen při připojení k Bluetooth. Navíc můžete nastavit odeslání automatické zprávy, že zrovna řídíte a nemůžete se věnovat telefonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *