Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Recenzenti rozbalují iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPad Air

David Hořínek 0

Dnes padlo embargo na nové telefony od Applu. Díky tomu se můžeme podívat na mnoho videí od lidí, kteří iPhony používají již několik dní.

Co zatím o nových přístrojích YouTubeři říkají?

Chybějící nabíječka a ukázka MagSafe od MKBHD

Začněme mým nejoblíbenějším technologickým YouTuberem MKBHD.

Marques hned na začátku zmiňuje kontroverzní rozhodnutí odstranit nabíječku hlavně proto, že přidaný kabel je USB-C na Lightning a většina nabíječek, které mají lidi doma, jsou s klasickými USB-A konektory. Mnoho lidí si tak bude muset koupit nabíječku, i když se jim doma válí mnoho starších. Trochu to tak snižuje propagovaný ekologický význam této změny.

Pokud vás zajímají rozdíly mezi iPhonem 12 a iPhonem 12 Pro (Max), čtěte tento článek.

Na videu si také můžete všimnout výrazně menšího balení (ve kterém mimochodem najdete už pouze 1 nálepku jablíčka místo dvou). Díky menšímu balení dokáže Apple vměstnat do těch kontejnerů mnohem více iPhonů, což má znamenat další úsporu oxidu uhličitého z přepravy.

Marques se pak věnuje MagSafe příslušenství a zmiňuje, že magnety nejsou tak silné jak by si přál. Snad budou mít držáky do auta od jiných výrobců silnější magnety, protože jinak by telefon při přejezdu děr nedržel dostatečně. Velkou zajímavostí pro mě je, že příslušenství od Apple v sobě nejspíš integruje NFC čip – telefon animací zdůrazní, že příslušenství bylo připojeno a animace se liší dle toho, co k telefonu zezadu připojíte. Druhou zajímavostí je, že magnety v MagSafe nabíječce jsou dostatečně silné na to, aby se mírně přichytili i k ostatním telefonům (včetně Androidu).

Pokud vás zajímá příslušenství MagSafe více, čtěte tento článek.

ReneRitchie a jeho první dojmy

Rene se shoduje s MKBHD na tom, že pocit z přichytnutí magnetu není tak příjemný jako u Apple Watch. Nabíjecí puk také není tak široký a je opačně matný.

Zajímají vás detaily o iPhonu 12 / iPhonu 12 mini? Čtěte zde.

První recenze

Někteří YouTubeři se hecli a vydali rovnou recenze nových telefonů. Dle Jona Prossera mají tito lidé iPhony k vyzkoušení od pátku minulého týdne. Takže tyto recenze berte spíše jako dojmy po pár dnech používání.

Recenze od Cnetu

Redaktor Cnetu poukazuje na to, že Pro dnes znamená spíš „Premium“. Telefony jsou si dnes mnohem blíž než minulý rok a lidé se budou rozhodovat podle velikosti nebo designu (lesklé vs matné boky a záda).

Rene nahrál rovnou také svoji velkou, 45 minutovou recenzi obou modelů.

Rozbalení iPadu Air 2020

A jako bonus přidám na konci video z rozbalení iPadu Air 2020 v modré barvě.

Aktualizace 21. 10. 2020:

Embargo dnes padlo také na iPad Air. Takže video od MKBHD:

MKBHD více méně potvrzuje to, co si myslím také osobně. Nový iPad Air je vhodný pro všechny, kdo nepotřebuje ultraširokou čočku s LIDARem, 120Hz displej a větší 13″ displej. FaceID někomu může chybět, ale TouchID ve vypínacím tlačítku funguje bez problémů.

Dave Lee zmiňuje, že absence 120Hz je trochu větším problémem než u telefonů. Pro obyčejné uživatele to nebude problém. Naproti tomu lidé, kteří využívají Apple Pencil opravdu hodně, budou chtít zůstat u modelu Pro díky rychlejšímu displeji.

Stejné tělo jako iPad Pro znamená kompatibilitu s lepšími klávesnicemi – včetně Magic Keyboard.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *