Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Uživatelům vyskakuje chyba “Je k dispozici nová aktualizace iOS”

David Hořínek 0

Poslední dobou vyskakuje uživatelům iPhonů chyba s textem “Je k dispozici nová aktualizace iOS. Aktualizujte z iOS 14 beta.”

Co to znamená a jak se jí zbavit?

Nemusíte se ničeho bát. Jedná se nejspíš o chybu prošlých certifikátů. Hláška je otravná, protože vyskakuje při každém odemčení telefonu i když máte nejnovější verzi softwaru. Ale není nebezpečná. Kromě stálého odklikávání vám nic nehrozí.

Samozřejmě nejprve běžte do Nastavení a zkontrolujte možné aktualizace systému. Veřejná 4. betaverze iOS 14.2 by měla problém vyřešit.

Pokud novější verzi z nějakého důvodu nevidíte, nebo její instalace nepomohla, pak můžete zkusit jít do Nastavení – Obecné – Profily a beta profil odinstalovat. Restartovat telefon a pak profil nainstalovat znovu.

Samozřejmě nejjistější varianta je beta profil nechat odinstalovaný, zazálohovat telefon na iCloud nebo do iTunes a přes iTunes provést obnovení telefonu do plnohodnotné, veřejné verze iOS 14. Bez obnovení systému byste museli s odstraněným profilem čekat na vydání plnohodnotné verze iOS 14.2, aby bylo možné bezdrátově přejít na plnohodnotnou verzi systému.

Pokud betu nainstalovanou nemáte a vyskakuje vám tato hláška, zkuste restart telefonu a vyhledat nejnovější aktualizace.

Pokud vše selže, nezbývá než čekat na update od Apple.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *