Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

GeForce Now umožňuje hraní náročných her na Macu

David Hořínek 1

Mimo jiných věcí jsem srdcem gamer. Velmi si užívám ponořit se do světů, kde je vše možné, kde se dají prožít neuvěřitelné příběhy.

Bohužel Macy většinou nejsou herní stroje a to je fakt. Nemluvě o Macbooku Air atp. Tam se dají rozjet jen základní hry. Navíc spousta her vychází pro platformu Windows.

To má nyní naštěstí částečné řešení díky nově spuštěné službě GeForce Now.

GeForce now je streamovací služba. Hry běží na serverech nVidie a k vám se na počítač přenáší jen streamovaný obraz ve formě videa. To znamená, že nepotřebujete výkonnou herní mašinu. Na druhou stranu díky velkému přenosu dat potřebujete hodně slušné internetové připojení.

Nejlepší věc na celé službě je ta, že hry nemusíte zvlášť kupovat. Jednoduše propojíte již vaše existující účty v obchodech jako je Steam, Uplay nebo Epic game store. Ze začátku byl podporovaný i Battle.net, ale spolupráci včera Activision Blizzard bohužel bez odůvodnění ukončil.

Nevlastníte aktuálně žádné hry? Nevadí. GeForce Now podporuje i kolem 30 Free to play titulů, jako je například i velmi populární Fortnite. Na otestování fungování to stačí.

Na kolik peněz vás to celé přijde? Existují dvě úrovně. Můžete hrát zdarma, na připojení na servery si ale počkáte ve frontách a každé hraní je omezené na 1 hodinu. Promo cena druhé úrovně je 139 Kč za měsíc – nečekají vás žádné fronty, připojení je prodloužené až na 6 hodin a k dispozici je zkušební trial verze na 3 měsíce, tedy 90 dní. Kartu zadat musíte, ale před přechodem na zcela placenou verzi můžete prodloužení samozřejmě zrušit.

Testoval jsem prozatím jen pár her, jako je například Half Life 2. Na stabilním připojení od UPC jsem mohl přenášet obraz v plné kvalitě (program si sám vyzkouší internetovou přípojku a doporučí konkrétní nastavení) a i když mírné zpoždění oproti příkazu samozřejmě bylo tak si myslím, že pro single player hry to není vůbec zlé. Výkonný router a nebo drátové připojení pomůže.

Příjemným bonusem je to, že můžete zaznamenávat screenshoty a videa přímo ve virtuálním PC bez ztráty kvality způsobenou kompresí video přenosu.

Pokud rádi hrajete hry a dosud vás Mac omezoval, doporučuji službu na 3 měsíce vyzkoušet. GeForce Now funguje i pro operační systémy Windows a Android. Snad se časem dočkáme i verze pro iOS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *