Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Rychlé Apple novinky 7. týdne: iPhone SE2, 5G v iPadech nebo AirPody Pro Lite

David Hořínek 0

Uplynulý sedmý týden roku 2020 přinesl pár zajímavých věcí, alespoň kolem světa Apple. Rychlý přehled všeho nového se nachází v kompletním článku.

iPhone SE 2 má být představen v květnu

Aktuální cenová nabídka iPhonu 8 v ČR

Neustálé fámy o dalším nástupci populárního iPhonu SE nabírají v poslední době na obrátkách. Výrobci obalů se už údajně chystají k výrobě příslušenství. Podobně jako u původního SE se očekává využití staršího designu spolu s rychlejšími vnitřnostmi. Nejspíše tedy iPhone 8 tělo spolu s čipy A13, které se nachází v aktuální řadě iPhone 11. Telefon by mohl udělat radost uživatelům hledající levnější model (údajně by mohl startovat na úrovni 400 $) a také těm, kterým chybí TouchID.

Příchod levnějšího iPhonu může určitě mít velký úspěch. Otázka je, jestli spoustu lidí nečeká spíše na iPhone, který je menší a padne lépe do ruky (dámám i do menších kapes). To totiž byla vlastnost tehdejšího SE. Funkci nejlevnějšího telefonu prozatím stále plní iPhone 8. Cenu můžeme čekat podobnou, ale výkonnější hardware bude příjemným bonusem.

Samsung představil hlavní konkurenty iPhonů – nové Galaxy S20

Jak už jsem psal v původním článku o představení nových telefonů Samsung představil skvěle vypadají a výkonné telefony Galaxy S20, S20 Ultra a skládací Galaxy Z Flip (připomínající skládací Motorolu Razr). Nové Galaxy sbírají ocenění za výkon, displej a fotografie. Bude to hlavní konkurence nastávajících iPhonů 12.

Podpora 5G sítí u iPadu i iPhonu

Představení nových modelů iPhonu 12 a iPadu Pro 4. generace by mohlo přinést podporu pro mobilní sítě nové generace (5G) jak vlnové délky pod 6GHz ale také mmWave pro podporu maximální rychlosti. Nové čipy A14 respektive A14X u iPadu Pro by měly podporovat celou škálu rychlostí. Uvedení nových modelů na trh se dá očekávat minimálně u iPhonu samozřejmě v září. Jsou zde také zprávy, že Apple není spokojený s anténními moduly od Qualcommu a tak vyvíjí svoji vlastní verzi.

Podpora 5G sítí nás zrovna v ČR ještě nemusí relativně dlouho trápit. Přesto ale konkurence už 5G modely uvádí a Apple by v rámci konkurenčního boje neměl zůstávat pozadu. Na druhou stranu mám obavy o výdrž baterie – využívání 5G je náročnější na spotřebu energie. Nemluvě o FUP v České republice. S takovou rychlostí vás operátor zpomalí prakticky ihned, pokud nemáte neomezený datový tarif.

Levnější AirPody Pro?

Tento týden se taky objevila pochybná zpráva, že Apple připravuje levnější verzi AirPodů Pro. Název údajně bude „AirPods Pro Lite“.

Osobně o tomto velmi pochybuji. Lite verze od AirPodů Pro jsou klasické levnější AirPody, které Apple prodává od začátku. Verze Pro se odlišuje prakticky jen utěsněním ušních kanálků, aktivním potlačení hluku a přepracovanou práci s gesty. Když toto odstraníme, dostaneme klasické AirPody.

Další novinky:

  • Problémy s epidemií koronaviru údajně zpožďuje výrobu různých produktů, Apple také uzavřel některé své Apple Story
  • Kvůli strachu z viru byl letos také zrušen Mobile World Congress v Barceloně, velký veletrh zaměřený také na novinky v oblasti chytrých telefonů
  • Swift Playground, aplikace zaměřená na učení programování vyšla kromě verze pro iPad také pro MacOS díky projektu Catalyst. Stahovat můžete zdarma v AppStoru tady.
  • Apple vydal další bety iOS 13.4 nebo MacOS Catalina 10.15.4, o některých novinkách jsem psal v článcích zde a také zde
  • YouTube plánuje zrušit možnost zaplatit si prémiové členství skrz AppStore
  • Společnost Essential Andyho Rubina zkrachovala. Andy Rubin je jedním ze zakladatelů Androidu a v roce 2017 vydal pod touto společností smartphone PH-1. Od té doby vyvíjeli nový vertikální telefon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *