Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl čtvrtý

Kristýna Hořínková 1

Tak, tady máte další díl jablečného koláče z karantény. Podle přehledů a ohlasů se Vám moje příběhy asi docela i líbí. Děkuji! Mám z toho velkou radost. Jestli to tak půjde dál, tak mi kluci můžou rovnou celou stránku přenechat. Haha. Ale to byste se toho zrovna moc nedozvěděli, takže to necháme tak, jak to je a vy mi budete jen dávat dál ty krásný lajky a pozitivní recenze.

Nemůžu jinak, musím se zeptat. Jak to všichni zvládáte? Už máte doma pořádně uklizeno? Vždycky jsem chtěla udělat poctivý jarní úklid. Nikdy mě ale nenapadlo, že budu tupě uklízet naše hnízdečko lásky pořád dokola. Každý den místo zdravotní procházky. Kuchyňskou linku mám vydrhnutou tak, že bych ji mohla inzerovat jako novou, ale o tom jindy.

Jak jsem teď doma a restaurace a hospůdky jsou zavřený, vzpomněla jsem si na důvod, proč nemám a nechci mít Apple Pay.

Apple Pay vs já

Už nějakou dobu na mě Davča doma tlačí, přesvědčuje a prosí, abych si do Apple Watch a iPhonu nastavila Apple Pay. Na iPhonu neustále v nastavení rudě svítí číslo jedna, které mi pokaždé, když ho vezmu do ruky, připomíná, že ještě nemám zprovozněný ten zázračný Apple Pay. Nedej bože, když to vidí Davča. To je hned: „a kdy ti už nainstalujeme to Apple Pay?“…ehm … nikdy.

Pro začátek bych ale začala tím, jak Apple Pay funguje a co to vlastně je. Apple Pay je mobilní platební peněženka od společnosti Apple, pomocí níž můžete platit iPhonem, Apple Watch, iPadem nebo i Macem. Nemusíte tedy složitě ve své „malé“ kabelce, do které by se podle Vašeho muže vlezl i slon, a ve které máte spoustu věcí bez kterých nemůžete žít (jako například krém na ruce, kartáč na vlasy, kapesníčky, pomádu na rty, rtěnku, zrcátko, malou čokoládku pro případ nouze, deštník, gumičku na vlasy, sponku, propisku, bloček atd.), hledat peněženku, nebo dokladovou knížku s kreditní/debetní kartou pokaždé, když chcete v obchodě, restauraci nebo hospodě zaplatit. Jednoduše přiložíte iPhone či Apple Watch, které mají NFC čip … a je to. Z Macu nebo iPadu můžete potom Apple Pay využít na webu a v aplikacích. Je to rychlé a má to být (a asi i bude) bezpečné. Co dodat? Apple Pay je při nejmenším obrovským pomocníkem, když si třeba jen na chvíli vyběhnete ven a nevezmete si peněženku. Nebo když jste typická žena, která u pokladny deset minut hledá peněženku v kabelce a dalších deset minut v nalezené peněžence mezi všemi věrnostními kartičkami (bez kterých samozřejmě nemůžete žít) hledáte svoji kreditní/debetní kartu.  

Proč se tomu ale bráním já? Bezesporu musím říct, že například při některém z mých výběhů po Brně, kdy dostanu tu nezkrotitelnou žízeň nebo chuť na malé pivko či limču, by Apple Pay bylo elegantním řešením. Když ho ale aktivovaný nemám, pivko nebo sladkou limču si prostě nedám a běžím dál. Takže co se kalorií týče, je určitě lepší Apple Pay nemít. Alespoň pro mě.

A víte, co miluji na Apple Pay nejvíc? Když si tak sedíme s Davčou na baru u Karla (naše oblíbená hospůdka), popíjíme pivko nebo limču a já si z něj utahuji. Když totiž přijde na placení, vždycky mu začnu mávat rukou, na které má svoje Apple Watch a hrdě hlásím: „Dneska platím já!“ Mužská role a nepostradatelnost je tedy i tímto mým ústupkem v podobě nezprovozněného Apple Pay zachována.

Z výše uvedeného jste asi správně pochopili, že nejsem žádná feministka, ale hrdě se hlásím k heslu: „Žena má vařit a uklízet, muž zase živit rodinu.“

Mějte se krásně a nechte muže zaplatit pomocí Apple Pay!

  1. […] Z důvodu možného rizika nákazy COVID-19 pracovníci jasně a zřetelně napsali svoji prosbu, aby zákazníci u magického okénka platili kartou a ne hotovostí. Tím moje snaha snídani zaplatit, když on byl tak hodný a odvezl mě jak k doktorovi, tak i zpět, zhasla. Klasicky jsem si doma zapomněla debetní kartu a měla jsem u sebe jen hotovost. Podívala jsem se psíma očima na Davču a ten pochopil. Žena v nesnázích. Aneb já a moje bezedná kabelka, kde zase něco není. Davča, jakožto můj hrdina a zachránce, se k tomu postavil čelem a vytáhl svůj iPhone, že zaplatí pomocí magického Apple Pay (ano, chápete správně, že Apple Pay stále nemám a stále zastávám názor uvedený ve čtvrtém díle Jablečného koláče). […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *