Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – faceID a COVID-19

Kristýna Hořínková 0

Dnešní díl Jablečného koláče nebude moc dlouhý, ale bude doslova ze života. Čím víc času trávím s Davčou non-stop na pár metrech čtverečních, tím víc si uvědomuji, jak moc skvělý „Apple“ chlap to je.

Ale teď k věci. Minulý týden mě Davča vezl na kontrolu a odběry k doktorovi. Vydržet celou noc a ráno bez jídla je pro mě nadlidský výkon. Když Davča po odběrech viděl můj vyhladovělý a vyčerpaný výraz, další zastávka byla jasná. McDrive a rychlá snídaně od strejdy Donalda. Asi nic, co by Davčovi extra vadilo. Čas od času si tu nezdravou stravu dáme rádi.

Z důvodu možného rizika nákazy COVID-19 pracovníci jasně a zřetelně napsali svoji prosbu, aby zákazníci u magického okénka platili kartou a ne hotovostí. Tím moje snaha snídani zaplatit, když on byl tak hodný a odvezl mě jak k doktorovi, tak i zpět, zhasla. Klasicky jsem si doma zapomněla debetní kartu a měla jsem u sebe jen hotovost. Podívala jsem se psíma očima na Davču a ten pochopil. Žena v nesnázích. Aneb já a moje bezedná kabelka, kde zase něco není. Davča, jakožto můj hrdina a zachránce, se k tomu postavil čelem a vytáhl svůj iPhone, že zaplatí pomocí magického Apple Pay (ano, chápete správně, že Apple Pay stále nemám a stále zastávám názor uvedený ve čtvrtém díle Jablečného koláče).

Davča je prostě gentleman, že? Gentleman s jedním jediným problémem. Rouškou. A když má Váš hrdina dne roušku, tak z toho moji milí plyne co? Ano. Apple Pay u iPhonu 11 nebude fungovat na rozpoznání obličeje (tzv. faceID). Zlatý iPhone 8 a home button na otisk prstu. Davča mračíc se na svůj milovaný iPhone prosil obsluhu o malé strpení, aby mohl naklapat svůj tajný kód na druhý pokus (tlačítko jedna na první pokus u iPhonu nikdy nefunguje a neptejte se mě proč). Platební terminál slastně pípl, potvrdil úspěšně proběhlou platbu a já s pomerančovým džusíkem v jedné ruce a burgrem v druhé jsem řešila, jak si rychle stáhnout svůj respirátor, abych se mohla najíst. Podobný problém nejspíš řešili i nedávno u našeho pana prezidenta 🙂

Co si z tohoto tedy můžeme odnést? COVID-19 a faceID nebudou velcí kamarádi.

Mějte se krásně a bacha na faceID!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *