Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nejsnazší způsob pořízení pojištění Apple Care

David Hořínek 6

Apple Care+ je pojištění jablečných zařízení a dosud u nás není oficiálně dostupné.

Díky nově spuštěnému webu se dá Apple Care u nás zakoupit sice pořád neoficiálně, ale trochu snadněji.

Pojištění elektroniky proti poškození nabízí hodně prodejců. Většinou se ale jedná o drahé služby se spoustou výjimek v podmínkách smlouvy. Nejlepší řešení často bývá Apple Care+, pojištění přímo od Apple – tedy alespoň v zemích, kde je oficiálně dostupné. To se naštěstí dá u nás vyřešit – o tom více dále v článku.

Co přináší pojištění Apple Care+

 • možnost opravy zařízení kdekoliv na světě v oficiálních autorizovaných střediscích
 • pokrytí až dvou poškození během 12 měsíců
 • prioritní kontakt na podporu Apple 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 • zrychlené vyřízení opravy
 • výměnu baterie, pokud má pod 80 % výrobní kapacity
 • a další – více informací například na amerických Apple stránkách

Kolik zaplatíte za Apple Care+

Pokrytí iPhonu na 2 roky stojí 229 € (necelých 6 000 Kč). V případě nehody pak zaplatíte dodatečnou částku. 29 € v případě prasknutí předního nebo zadního skla, 99 € při nějakém jiném poškození a 129 € pro případ ztráty nebo krádeže.

Cena se pro různá zařízení mění. Třeba u Macu doplatíte 99 € za poškození displeje nebo šasí, 259 € za jiný druh poškození.

Konkrétní ceny se dozvíte na německých stránkách Apple po zadání svého zařízení.

Pokud budete uvažovat, zda se vám pojištění vyplatí, tak se stačí podívat na oficiální ceny opraven. Klikněte si třeba na ceník servisu v iStyle. Výměna displeje u iPhonu 13 Pro Max stojí 10 680 Kč. Oprava prasklého zadního skla vyjde na mastných 16 211 Kč. To už pak pojištění stojí za zvážení.

Jak si pořídit Apple Care+ v České republice nebo na Slovensku

Pokud chcete obětovat nějaký čas a udělat si všechno sám, pak najdete konkrétní návod k pořízení Apple Care v tomto starším článku.

Pokud ale nechcete ztrácet čas, nejste si jistí svojí angličtinou nebo je pro vás zařizování amerických adres a virtuálních kreditek příliš složité, pak vás možná zaujme nově spuštěná služba.

Stránka www.applecare.cz nabízí vše zařídit za vás. Pošlete sériové číslo vašeho zařízení, následně je ověřena možnost zakoupení pojištění. Po úhradě dle nabídky a německého ceníku vám zástupci applecare.cz zprostředkují pořízení Apple Care.

Způsob zakoupení Apple Care je prakticky stejný jako v popisovaném manuálním článku, provozovatelé to takto dělají již několik let. Vám to ale ušetří nervy, ztracený čas a nemusíte se učit nic nového.

Stále platí, že Apple Care lze zakoupit na zařízení 60 dní od nákupu. Také je potřeba provést diagnostiku zařízení přes odkaz, který pošle přímo Apple. Tím si společnost ověří, že vše funguje na 100 %.

Pokud se vám neoficiální (ale funkční) způsob zakoupení Apple Care nelíbí, můžete samozřejmě využít oficiální nabídky jiného pojištění kteréhokoliv prodejce elektroniky.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Disclaimer: Tento článek je čistě informativní pro čtenáře a granatovyjablko.cz neobdrželo žádnou úhradu ani plnění za napsání tohoto textu.

 1. PiratModrovous PiratModrovous

  vyřízení pres http://www.applecare.cz se nebojte. mel jsem pochybnosti, jelikož na webu není žádné info o provozovateli atd, ale vše opravdu vyřízeno během pěti minut po zaslání platby (ekvivalent k € v převodu na CZK), apple care na MBPro M2 je aktivní a vše je ok…
  Díky

 2. Dobrý den
  4.1.2024 jsem koupil airpods pro 2 a chtěl bych AppleCare+.
  Nikde nemůžu najít kolik to stojí na 2 roky.
  A jak to vše udělat přes stránky.
  Moc děkuji za radu a odpověď.
  Pěkný den.
  Zemánek

 3. Jskub Jskub

  Dobrý den, malm možnost koupit airpody z druhe ruky (nové), koupené na firmu. Když jsem zadal seriové čislo na apple, tak minto vyjelo, že maji aktivni apple care plus do cervna 2025.
  Jsk pak mohu zaruku uplatnit? Mohu i já nebo k tomu potrebuji fakturu od prvniho majitele?

  • Apple care je na sériové číslo zařízení. Je ale dost možné, pokud nemáte jistotu původu, že se bude jednat o falešné AirPody se zkopírovaným sdíleným výrobním číslem a tak se tváří, že mají Apple Care.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *