Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Recenze TrueLife FitScale W5 BT – váha s Bluetooth připojením

David Hořínek 0

TrueLife FitScale je digitální váha, která slibuje pěkný design, diagnostiku mnoha tělesných indexů přes bioelektrickou impedanční analýzu, připojení přes BlueTooth a integraci Zdraví, FitBit nebo Google Fit.

Stojí váha s cenovkou 1 500 Kč za to?

Bohužel, třicítka se nezadržitelně blíží a můj metabolismus už nefunguje jako dřív. Co se dá dělat. Bylo nutné pořídit domů váhu. A když už váhu, tak samozřejmě chytřejší a s propojením do telefonu. Je pravda, že si někdy nevzpomenu ani na to, co jsem měl včera k večeři. Takže jsem chtěl spolehlivý způsob uchování dlouhodobějších statistik.

Po malém průzkumu a čtení recenzí jsem nakonec zvolil model od TrueLife s názvem FitScale W5 BT. Narozdíl od normální váhy za pár stovek je cena samozřejmě vyšší. Ale slibuje BlueTooth připojení, integraci Zdraví, šikovnou aplikaci v češtině, sledování mnoha tělesných indexů a podporu více uživatelů.

Ženy váhy moc nemusí, ale vždycky je doma nějaká potřeba. 😉

Vzhled, praktičnost, nastavení váhy

Balení váhy TrueLife FitScale W5 BT

Musím říct, že váha je skutečně pěkná. Povrch na stoupnutí je z tvrzeného skla, celá váha má bílý a elegantní design. Na výšku nemá ani 3 centimetry, takže se dobře kamkoliv schová a díky gumovým nožičkám neklouže ani na dřevěné podlaze.

Přesné rozměry jsou 31x31x2,5 cm. Váha je 1,8 kg a napájení je zajištěno pomocí 4x AAA baterií. Reálnou výdrž i přes BT připojení nedokážu říct, ale váhu používáme už od října a zatím nebylo nutné baterky vyměňovat za nové. Maximální zatížení váhy je 180 kg s odchylkou měření 100 g.

Váha FitScale W5 BT

Propojení váhy s telefonem, používání aplikace, měření

Váhu můžete samozřejmě používat i bez chytrého telefonu – digitální displej vám ukáže váhu pokaždé. Ale jinak přijdete o spoustu zajímavých dat, které váha získává pomocí bioelektrické impedanční analýzy. Pro zobrazení všeho je potřeba propojit váhu s aplikací MegaFit.

Spárování je snadné a rychlé. Aplikace je přehledná a v češtině. Stačí o sobě zadat několik základních údajů (výška, věk atd.), stoupnout si poprvé na váhu a hned se o sobě dozvíte spoustu informací:

 • Hmotnost
 • BMI
 • Tělesný tuk
 • Typ postavy
 • Hmotnost bez tuku
 • Podkožní tuk
 • Viscerální tuk
 • Tělesná voda
 • Kosterní svaly
 • Svalová hmota
 • Kostní hmota
 • Protein
 • BMR
 • Metabolický věk
Zobrazení informací z váhy v aplikaci MegaFit

Skvělé je, že každou hodnotu vám aplikace vysvětlí co znamená a ukáže měřítko, kde se aktuálně nacházíte. Díky tomu hned víte, jestli je na váš věk a postavu nějaká hodnota dobrá nebo špatná. Informaci máte v kontextu a to je super.

Před vážením je lepší aplikaci zapnout a následně se nechat zvážit. BlueTooth spojení s telefonem se navazuje až při vážení (tím se šetří baterie). Váha si pamatuje 10 vážení, takže nemusíte telefon zapínat pokaždé. Starší data se nahrají při příštím zapnutí váhy a telefonu.

Importované údaje do aplikace Zdraví

Aplikace podporuje profily několika uživatelů a váha je rozponává automaticky. Můžete se vážit celá rodina. Údaje můžete nasdílet do Fitbitu nebo do Apple Health (aplikace Zdraví). Díky tomu k nim můžou přistupovat i vaše ostatní zdravotní aplikace a o data nepřijdete.

Aplikace vám všechna měření naskládá do grafu. Můžete se přehledně dívat na na pohyb všech metrik v čase. Jednotlivá měření můžete také smazat, kdyby došlo k nějaké chybě. Aplikace umí generovat reporty postupu v rámci měsíce, můžete si nastavovat hmotnostní cíle, lze porovnávat data jednotlivých dní nebo svůj aktuální stav/porovnání jednoduše sdílet.

Vývoj v čase zakreslený do grafu v aplikaci MegaFit

Závěr, zhodnocení

Celkově musím říct, že mě váha velice překvapila. 1500 Kč není nejnižší cena, ale najdete váhy mnohem dražší. Váha je hezká, váží přesně a BlueTooth spojení funguje na 100 %.

Nejvíc nadšený jsem ale ze samotné aplikace. Samotná váha by vám byla k ničemu, kdyby to appka pokazila. Naštěstí i zde je design velmi čistý, přehledný a v češtině. Variabilita možností je vysoká a propojení s Apple Zdraví je velmi příjemným bonusem. Zdravotní data tak můžou využívat i ostatní aplikace nebo samotný systém iOS.

Váhu můžete koupit třeba na e-shopu Pilulka nebo Dr.Max.

Disclaimer: Tento článek není reklamou – váhu jsem si koupil pro své osobní účely. Měřené indexy (kromě váhy) berte jako orientační a nepoužívejte je jako profesionální zhodnocení svého zdravotního stavu.


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *