Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “Příslušenství”

Vyčerpávající recenze nabíječky MagSafe

Michal Motyčka 0

Udělal jsem si radost a koupil si originální kabel MagSafe. (Samozřejmě už před časem, na tohle kontroverzní příslušenství se musí trochu čekat.)

Podělím se s vámi o ten drobný zážitek při rozbalení a prvním použití. Kdo bude číst pozorně, možná objeví i jednu skrytou vlastnost, kterou vám Apple, vláda a Bill Gates úmyslně tají. (A nebo taky ne...)

Pokračovat ve čtení

50 odstínů modré Apple produktů

David Hořínek 0

50 Shades of Blue - Basic Apple Guy (Anglicky)

Asi nejsem sám, koho zaujalo pojmenování barev u různých Apple produktů. Mé pozornosti ale ušlo, že jen odstínů modré má Apple minimálně 10.

Atlantická modrá u natahovacího řemínku pro Apple Watch. Baltská modrá u magnetického pásku. Aljašská modrá u obalů na iPhony 11. A těch barev je dokonce ještě víc.

Kdo se v tom pak má vyznat, jaká modrá je skutečně modrá. :-) Jedno ale musím marketingovému oddělení nechat. Dokáží s přídavnými jmény pro jednu barvu skutečně kouzlit.

Více čtěte v článku 50 Shades of blue.

Pokračovat ve čtení

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl třetí

Kristýna Hořínková 0

Koronavirus se šíří raketovým (granátovým) způsobem. Vláda vyhlásila nouzový stav. Většina lidí zůstává doma. Ruší se veřejné akce. Omezuje se shromažďování lidí nad 30 osob. Ostatní opatření nařízené vládou bez problémů najdete všude na internetu.

Sice nesmíme podléhat panice, ale současně si všichni musíme uvědomit, že situace je opravdu vážná a všechna potřebná opatření je nutné dodržovat. Takže sbohem vysněná svatbo. Snad nás na matrice aspoň oddají.

To, že se po hlavě řítíme do ekonomické krize už je nevyvratitelným faktem. Jak koronavirus ovlivňuje společnost Apple již popsal David krátce ve svém článku. Já se asi pro odlehčení situace zaměřím na něco, co Vás snad zase trochu rozesměje a přijdeme všichni na jiné myšlenky.

Pokračovat ve čtení

Jablko, které nepatří do jablečného koláče – díl druhý. iPhone vs make-up

Kristýna Hořínková 0

Tak Vám všem moc děkuji. Z Davidova požadavku „když se doma na neschopence nudíš…“ se stal požadavek „má to úspěch, piš dál…“. Úsměvný ale je, že pořád nechápu, jak moje příhody ze života mohou mít úspěch, když ze slohových prací jsem měla nejlíp za dvě, a to mi to paní učitelka ještě předávala s tím, že ze mě spisovatelka nikdy nebude. Asi chyba v Matrixu anebo to byla klasická česká zasedlá potvora.

Pokračovat ve čtení