Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Recenze Vocolinc Flower Bud: Chytrý aroma difusér

David Hořínek 1

FlowerBud udělá radost všem milovníkům chytré domácnosti a provoněného domova. Jak smart aroma difusér od Vocolincu funguje?

Od Vocolincu jsem na test už pár zařízení měl. Pokud vás zajímají recenze chytrých elektrických zásuvek nebo čidla na okna a dveře, stačí si vyhledat na blogu tag Vocolinc, nebo kliknout na tento odkaz.

Dnes mám pro vás spíš takovou mini recenzi. Mohl jsem totiž vyzkoušet speciální typ produktu, který ale ocení spíše ženy. Flower Bud totiž slouží k neustálému zpříjemňování bydlení uvolňováním vůně do vzduchu. Je to tedy taková moderní náhrada vonných tyčinek.

Pokud si Vocolinc Flower Bud koupíte, pak v balení naleznete samotný difusér, napájecí adaptér a krátký návod ke spárováním s chytrým telefonem.

Krabice od Vocolinc Flower Bud

Napájecí kabel se připojuje ze spodní strany difuseru a samotné zařízení se skládá ze 2 kusů. Ze základny, kam se doplňuje voda, a z nasazovacího plastového krytu. Obecně se dá říct, že aroma difusér je vlastně méně výkonný zvlhčovač vzduchu.

Stačí do základny zapojit napájecí kabel, dolít vodu do maxima a přidat vonnou esenci. Hlavně použijte rozpustnou ve vodě a nikoliv vonné oleje, jinak vám zařízení už z principu nebude fungovat a olej bude pouze plavat na povrchu a zařízení jen zamastí. Pak se na základnu položí plastový kryt, adaptér se strčí do zásuvky a můžete připojovat k telefonu.

Samotné připojení je otázka chvilky a podobně jako u ostatních Vocolinc produktů jednoduché – stačí na 5 sekund podržet obě fyzická tlačítka na těle difuséru. Návod říká 10 sekund, u mě ale stačila polovina. To spustí režim párování. Pak stačí přes aplikaci Vocolinc nebo přes Domácnost na iOS přidat nové home kit zařízení a naskenovat jeho kód. Potvrdit umístění difuséru a tím je přístroj nastaven.

Ovládání Flower Bud přes Vocolinc aplikaci

Přes Vocolinc aplikaci můžete nastavovat jas podsvícení, barevnost, speciální módy změny barev, časovač zapnutí nebo úroveň funkce difuze. Přes aplikaci Domásnost je možností méně. Lze zapnout osvětlení nebo zapnutí aroma difuze. Kromě HomeKitu tento produkt připojíte také k Amazonu Alexa a Google Asistent. Samozřejmě díky integraci do domácnosti lze FlowerBud ovládat i přes Siri.

Vocolinc Flower Bud s podsvícením v noci

A jak se celkově Flower Bud používá? Stačí říct Siri nebo zmáčknout fyzické tlačítko a do pár minut již ucítíte šířící se příjemnou vůni. Světlo se dá regulovat nejen v jasu, ale také v 16 milionech barevných kombinací, takže FlowerBud může sloužit také jako designová lampička. Ale samozřejmě ho můžete používat zcela bez světla. Zvuk při zapnutí zařízení je pouze tiché bzučení a neruší.

Závěr

Vocolinc FlowerBud patří mezi klasické Vocolinc produkty – za rozumnou cenu, funkční, jednoduše nastavitelné a s pěkným zpracováním. FlowerBud dokáže fungovat až 10 hodin nebo do vyčerpání nádržky s vodou, což znamená provonění i větších místností. Ženy v domácnosti budou mít určitě radost z designově povedeného výrobku, který jim zajistí neustále příjemnou vůni domova.

Samozřejmě napojení na HomeKit znamená velkou výhodu ovládání na dálku. Pokud máte nastavené domácí centrum (HomePod, Apple TV nebo iPad doma), tak si můžete použití difuséru automatizovat. Třeba si ho nechat pustit při příchodu domů nebo po odjetí z práce.

Pokud vás automatizace a zkratky zajímají více, podívejte se do rubriky Zkratky-Automatizace.

Pokud vás zajímá i jiný pohled na FlowerBud, mrkněte na video recenzi mého kamaráda Toma Vlčka, který dělá i produktová videa:


Velké poděkování e-shopu Vocolinc.cz za zapůjčení produktu k testování.

Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *