Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “koronavirus”

Jak ovládat iPhone v rukavicích a roušce

David Hořínek 4

Dnes jsem musel vyrazit vytřít veřejnou chodbu v domě. Dezinfekce je v dnešní době důležitá. Uklízečka je bohužel v preventivní karanténě a tak nemohla přijet. Sice je neděle, všude prázdno (asi kromě celého národa v karanténě na přehradě v Brně), nebezpečí minimální - ideální čas na rychlý úklid bez potkání cizích lidí. Přesto raději nasadit roušku (kdyby náhodou) a gumové rukavice kvůli dezinfekci.

Jenže pak ouha. FaceID ani TouchID nefunguje - přes roušku mě iPhone nepozná a v rukavicích kód na displeji nezadám... K tak nudné činnosti si nepustím hudbu ani podcast. Co s tím?

Pokračovat ve čtení

Jak pomoci s nalezením léku na koronavir s vaším počítačem / Macem

David Hořínek 0

Nemá smysl chodit s dřívím do lesa - proto jen sdílím článek o distribuované výpočetní síle. Program, který můžete nainstalovat do svého počítače a volný výkon využít k výpočtům pomáhající nalezení léku na koronavir.

Celý článek naleznete tady na iDnes a program pro výpočet můžete stahovat z domácích stránek projektu Folding@Home tady. Instalační soubory pro všechny ostatní systémy jako Windows nebo Linux najdete na tomto odkazu.

Pokračovat ve čtení

Dopady koronaviru nebo pokuta za zpomalování iPhonu: Rychlé Apple novinky 10. týdne

David Hořínek 0

Následky koronaviru stále pokračují a jsou horší. iPady a Macbooky můžou dostat MINI-LED displeje. iPhonu 11 je nedostatek. Apple vyhlásil výherce soutěže o nejlepší fotografii pořízenou nočním režimem. A kvůli tajně zavedenému systému hlídání baterie bude Apple muset zaplatit nemalé odškodné.

Minulý týden byl charakteristický především zvyšujícími se dopady kvůli koronaviru, samotných novinek příliš mnoho nebylo. Tak pojďme na to:

Pokračovat ve čtení