Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “rozhovor”

Scrollování pod Siri, ostatní defaultní aplikace, widgety na iPadu, ikony v MacOS, chybějící tabletové aplikace

David Hořínek 0

Craig pokračuje v rozhovorech a my se díky tomu můžeme dozvědět spoustu dalších informací! Upřímně - je to velmi příjemná změna. Před lety si Apple odprezentoval svoje novinky a dále se již neúčastnil žádných dalších konverzací. Připadá mi, že aktuální Apple mnohem více naslouchá zpětné vazbě svých uživatelů. Celý rozhovor jsem si poslechl a v článku přináším, dle mého názoru, nejzajímavější body.

Craig tentokrát hovořil s Marquesem "MKBHD" Brownleem, mým oblíbeným YouTuberem v oblasti technologií. A o čem se mluvilo? Naštěstí byl Marques trochu ráznější ve svých otázkách, než John Gruber, o jehož rozhovoru jsem psal včera.

Dozvíme se tak, proč se nedá scrollovat pod Siri, proč design MacOS působí kontroverzně, proč se widgety na iPadu nedají přenést i mezi ikony aplikací nebo proč na iPadu chybí aplikace počasí a kalkulačka.

Pokračovat ve čtení

Rozhovor s Craigem Federighi o přechodu na ARM, podpoře Intelu, chybějícímu BootCampu a dalších tématech

David Hořínek 1

Můj oblíbený bloger John Gruber v interview po WWDC vyzpovídal Craiga Federighi, senior inženýra pro softwarový vývoj operačních systémů. Trio doplnil Greg Joswiak, viceprezident produkt marketingu kolem iOS, iPadu a iPhonu.

Normální smrtelníci se k tak vysoce postaveným manažerům nedostanou. Natož aby s nimi dělali rozhovory ohledně vývoje velkých platforem.

Odkud půjdou instalovat ARM aplikace na Macu, budou moci vývojáři vydávat iOS aplikace na MAC, do kdy bude Apple podporovat Intel počítače a jak je na tom BootCamp s možností instalace Windows?

Na tyto a další otázky najdete odpověď v článku.

Pokračovat ve čtení