Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Články označené jako “vr”

Apple Glass – AR brýle pro rozšířenou realitu; nový patent ukazuje možnou budoucnost chytrých brýlí

David Hořínek 0

Už několik měsíců se stále spekuluje o dalším produktu Apple. Fámy o “Apple Car” prozatím utichly (po údajném rozpuštění týmu inženýrů, který se tomu projektu věnoval). O chytrých brýlích se ale mluví pořád.

Má to svůj důvod. Kategorie “wearables”, tedy produktů, které nosíme na těle, je pro Apple stále důležitějším zdrojem peněz. AirPody jsou hitem a Apple Watch jsou nejprodávanější hodinky na světě.

Brýle jsou další logický krok a právě teď se objevil další, zajímavý patent od Apple!

Pokračovat ve čtení

Proč si na Macu tolik her nezahrajeme a v nejbližší době to ani lepší nebude

David Hořínek 0

Jsem gamer. Vždycky jsem byl. Nelineární zábava mě už od dětství bavila víc, než třeba televize a filmy. Na druhou stranu asi všichni víme, že Apple uživatel má zkrátka těžký život. Ukončení podpory vývoje virtuální reality pro Mac od významného vývojáře Valve, je jen taková další tečka.

Apple před několika lety představil Metal (nízkoúrovňové, hardwarově akcelerované grafické API - představte si to zkrátka jako alternativu k DirectX nebo Vulkanu). Tím ale bohužel u Apple podpora herní komunity končí. Ono to není tak, že by Metal nenabízel slušné možnosti a výkon pro vývojáře her. Máme tu ale mnohem více problémů pro úspěšný vývoj her ve větším měřítku.

Pokračovat ve čtení