Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

AirPody dostaly prostorový zvuk a automatické přepínání

David Hořínek 1

Apple v noci vydal novou verzi firmwaru/softwaru pro AirPody 2. generace a AirPody Pro.

Oboje AirPody nyní umí automatické přepínání a AirPody Pro navíc prostorový zvuk.

O obou funkcích jsem již psal v článku o představení novinek iOS 14 – přečíst si ho můžete zde.

Požadavky pro nové funkce

Pro podporu těchto funkcí potřebujete iOS 14 / iPadOS 14 / MacOS 11: Big Sur nebo jejich betaverze. Pokud tedy netestujete, můžete se přihlásit k betaverzím (návod), nebo ještě pár týdnů vydržte na veřejné a stabilní vydání.

Dalším požadavkem je nainstalovaný nový firmware na sluchátka. Původní verze pro AirPody byla 2D15, a pro AirPody Pro 2D27. Nová verze má označení 3A283.

U nové verze si můžete všimnout přepínače na automatické přesměrování zdroje zvuku

Jak nainstalovat novější firmware na AirPody

Verzi firmwaru zjistíte, když půjdete do Nastavení – Bluetooth a u u AirPodů stisknete na informační ikonku „i“. Pro aktualizaci na novější verzi stačí připojit sluchátka k iPhonu, pak je vrátit do krabičky a tu připojit k nabíječce. Po chvíli by update měl proběhnout.

Automatické přepínání

Automatické přepínání funguje na druhé generaci AirPodů a na AirPodech Pro. Funguje to parádně.

Představte si, že posloucháte hudbu z iPadu, pak si chcete prohlédnout video na iPhonu. Zvednete telefon – okamžitě se zobrazí ikonka, že AirPody byly připojeny. Pustíte video a to hraje do sluchátek. Funguje to jako kouzlo, automaticky a samo. Nemusíte nic dělat. Paráda.

Tohle úplně mění pohodlí při používání sluchátek, pokud máte více zařízení. Konečně odpadá nutnost lézt do ovládacího centra a sluchátka přepínat ručně.

Prostorový zvuk

Kvůli náročnosti na výkon tuto funkci podporují pouze AirPody Pro.

AirPody teď podporují 3D zvuk Dolby Atmos. Pokud se budete dívat na válečný film, střílet se bude zleva, zprava a nad vámi budou přelétat bojové letouny. Zážitek z filmu je úplně někde jinde. Můžete si to vyzkoušet třeba na obsahu z Apple TV+.

Apple ale šel ještě o krok dál. Sluchátka používají akcelerometr/gyroskop a sledují pohyb vaší hlavy, relativně vůči zařízení. Zvuk tedy nebude hrát stejně. Ale když se budete dívat na telefon, pak bude hrát zepředu. Když se otočíte doprava, zvuk půjde do levého ucha.

Prostorový zvuk můžete vypnout v ovládacím centru:

Zdroj obrázku: Holger Eilhard

Prostorový zvuk zcela mění zážitek z poslechu filmů a videí. Určitě ho musíte vyzkoušet, jakmile vyjde plná verze iOS 14.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *