Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Přivítejte nová náhlavní sluchátka AirPods Max

David Hořínek 2

Apple před malou chvíli uvedl nová sluchátka do AirPods rodiny. AirPods Max jsou velká sluchátka přes uši s prémiovým zvukem, designem i cenou.

Posledních pár dní se šuškalo o možném uvedení dlouho očekávaných AirPods Studio. Název je nakonec trošku jiný a dočkali jsme se přívlastku Max.

Pohled na AirPods Max v růžové barvě

Co je ale dle očekávání jsou uniklé funkce a také vysoká cena – za sluchátka dáte slušných 16 490 Kč. A můžete si je předobjednat již nyní na Apple.cz s dodáním od 15. prosince. K dispozici jsou barvy vesmírně šedá, stříbrná, zelená blankytně modrá a růžová.

Funkce jsou očekávané plus nějaké navíc:

  • H1 čip s 10 audio jádry v každém sluchátku
  • Adaptivní ekvalizér
  • Spatial audio – prostorový zvuk s podporou Dolby 5.1, Dolby 7.1 a Dolby Atmos
  • ANC – aktivní potlačení hluku včetně transparency módu
  • Automatické přepínání mezi zařízeními se stejným Apple ID
  • Audio sharing – sdílení audia s dalšími AirPods sluchátky
  • Podpora Siri
  • Na sluchátka si můžete přidat zdarma vlastní gravírování

Apple slibuje 20 hodinovou výdrž na baterii i se zapnutým ANC. Díky senzorům sluchátka poznají, že je má uživatel na hlavě a hudba se díky tomu automaticky spustí. Příjemné je použití paměťové pěny pro dokonalé obejmutí ucha a utěsnění ruchů z okolí.

Možná jste si všimli jedné zajímavé věci. Na sluchátkách je Digital Crown z Apple Watch, který slouží k přesnému ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb, aktivaci Siri nebo přijetí hovoru.

Horní pohled na růžové AirPods Max

Apple slibuje perfektní zvuk díky adaptivnímu zvuku, který umožňuje H1 čip provádějící až 9 miliard operací za sekundu na každé ucho zvlášť. Samozřejmě software by nestačil a tak Apple navrhl vlastní40-mm dynamický ovladač (driver). Dvojitý neodymiový magnet údajně poskytuje minimální distorzi zvuku (1 %) i při maximální hlasitosti.

HomePod hraje skvěle a Apple má velmi dobrou pověst s audiem, takže zvuk určitě bude výborný. Ale nepřeskakujme, dokud sluchátka nebudeme moci vyzkoušet na vlastní uši.

Vnitřní komponenty AirPods Max

A poslední zajímavostí je příslušenství. Chytrý obal sluchátka nejen chrání, ale po jejich vložení dovnitř dojde k přepnutí do ultra úsporného módu šetřící baterii. Jen nevím, jestli mi ten obal připomíná víc klapku na uši nebo iPodprsenku. :-))

AirPods Max obal

Upřímně – cena těchto sluchátek je vážně vysoká. Nebudou pro každého. Například si můžete vybrat, jestli si koupíte AirPods Max nebo třeba PlayStation 5/Xbox Series X/iPad Air.

Je nutné poznamenat, že pro používání sluchátek budete potřebovat  iOS 14.3 a pozdější, iPadOS 14.3 a pozdější, macOS Big Sur 11.1 a pozdější, watchOS 7.2 a pozdější nebo tvOS 14.3 a pozdější. V balení opět není nabíječka, pouze USB-C na Lightning kabel.

Finální zajímavost – Apple prodává 1,2 metru dlouhý kabel lighting na 3,5″ jack za 990 Kč, který můžete použít pro připojení Beats Solo Pro a také AirPods Max.

Apple AirPods Max na hlavě

Poznámka na konec: Neměli bychom se konečně dočkat také možnosti zvolit méně ztrátový formát v Apple Music?


Sledujte Granátový jablko na FacebookuTwitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *