Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple aktualizoval nejlevnější iPad 8. generace – vlastnosti a cena

David Hořínek 2

Mezi aktualizovaná zařízení na eventu Time Flies patří také nejlevnější iPad. Dočkal se upgradu sice mírného, ale pro jeho účel dostatečného.

Základní iPad je stále nejlepším tabletem na trhu pro obyčejné použití.

Předposledním jablečným tabletem, který nedostal pravidelnou roční aktualizaci, byl iPad bez dodatkového jména. iPad Pro byl aktualizován v březnu tohoto roku a o skvělém iPadu Air, který se velice přiblížil modelu Pro, jsem již psal zde.

„Obyčejný“ iPad 8. generace se dočkal pouze mírné evoluce a proto jsem nejprve psal o produktech s výraznějšími změnami. Někdy ale pouhé zvýšení výkonu stačí. A to je přesně tento případ.

Letošní upgrade totiž zahrnuje následující:

  • Čip A12 Bionic – 2x rychlejší grafika a o 40 % rychlejší procesor oproti předchozí generaci.

A to je vše! Všechny ostatní pozitivní vlastnosti totiž podědil z předchozích let:

iPad totiž začíná na 9 990 Kč za 32 GB kapacity. Za tu cenu nabídne čip z iPhonu XS, který je výkonnější než nejlevnější notebooky. Zvládnete na něm prohlížení webu, e-maily, základní editace fotek nebo stříhání videa v iMovie. Skvěle slouží jako domácí stanice pro Homekit.

Umožňuje připojit Apple Pencil 1. generace, která je výborná na anotaci PDF souborů nebo k přesnému střihu audia a videa. Samozřejmé je také kreslení s podporou různé síly a úhlu tahu. Připojit můžete také Smart Keyboard a ty dlouhé e-maily si užívat o něco více.

V krabici najdete 20W adaptér pro rychlé nabíjení a USB-C na lightning kabel. iPadOS 14 umožňuje samozřejmě práci s více okny i na tomto iPadu. Připojit flash disk nebo externí disk můžete přes redukci.

Pokud přihodíte 3,5 tisíce, můžete mít zcela samostatný stroj s podporou LTE. Za příplatek 2,5 tisíce můžete mít variantu s mnohem použitelnějšími 128 GB paměti.

Tak už zbývá k aktualizaci jen iPad Mini, který teď se stejnými vlastnostmi vypadá trochu zvláštně. Je dražší, i když je menší. Dost možná ale tento rok aktualizován nebude, protože byl oproti svému většímu bratříčkovi trochu napřed a proto měl vyšší cenu.


Sledujte Granátový jablko na Facebooku, Twitteru a Instagramu pro další návody nebo novinky, které se na blogu neobjeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *