Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple oznámil podzimní Time flies event

David Hořínek 1

Tak jsme se včera konečně dočkali. Po měsících spekulací je známé datum představení nových produktů – 15. září v 19:00 našeho času.

Všechno ale není tak, jak vypadá. Tenhle rok totiž může být všechno jinak…

2020 rokem průšvihů a změn

Minulé roky to probíhalo vždy stejně:

  • Apple rozeslal pozvánky 2 týdny před eventem
  • Na eventu byl uveden nový iOS, představeny nové iPhony (+ iPady a další věci), začaly předobjednávky
  • O týden později byl iPhone odesílán nejrychlejším zákazníkům

Tenhle rok je naprosto šílený a všechno je jinak. Požáry v USA a Austrálii, protesty proti rasové nesnášenlivosti, smrt mnoha známých osobností a samozřejmě pandemie koronaviru.

WWDC2020 byla virtuálně přednahraná, povedená akce

Stopka všem masovým akcím. Zavřené továrny v Číně. Veškerá technika závislá na největší výrobně světa nabírá zpoždění. Březnové oznámení produktů proběhlo pouze přes tiskovou zprávu. WWDC 2020, velká konference pro vývojáře, byla pouze virtuální. Telekonference s akcionáři, zaměřená na oznámení výsledků třetího kvartálu, je známá potvrzením, že iPhony dorazí později – nejspíš až v říjnu.

Jak to bude s eventy dál můžeme spekulovat. Minimálně to ale vypadá, že pravidla naučená z minulosti už nemusí platit a všechno se mnohem hůře odhaduje.

Time flies event

Na Apple Event stránce můžete nalézt základní pozvánku směrující na 15. září 2020 10a.m. PDT, tedy 19 hodin našeho středoevropského času. Pokud si chcete event přidat do kalendáře, stačí kliknout na tento odkaz.

Apple už stihl také vytvořit placeholder/dočasný odkaz na YouTube, kde si můžete nastavit připomenutí přenosu. Na tomto místě pak můžete sledovat video online.

Co můžeme čekat od podzimních produktů se již dočtete na mém předchozím článku zde. Ale co z toho všeho bude představené právě na této akci?

Mark Gurman (známý Apple leaker a redaktor Bloombergu) tvrdí, že se tento event soustředí na Apple Watch Series 6 a nový iPad Air. iPhone 12 má údajně zůstat až na další event v říjnu.

To mi nedává moc smysl. Hodinky a tablet nejsou dost na to, aby naplnili celý event, který většinou trvá 90 – 120 minut. Takže co tam bude dál? Menší Homepod, vylepšená Apple TV, nové AirTagy? Něco z toho možná.

Dost pravděpodobně ale budou představeny první počítače Mac, které nebudou poháněny procesory Intel, ale křemíkem přímo od Apple (Apple Silicon). Dost času by tak mohlo zabrat představování výhod těchto nových produktů – vyšší výkon, lepší výdrž na baterii, spolehlivější zabezpečení atd.

Mohl by to být nový iMac, Macbook Air, Macbook Pro 13″ a/nebo znovu oživený Macbook 12″. Kdo ví. Každopádně se mi zdá zvláštní absence iPhonu 12, když přímo barva loga tohoto eventu odkazuje na údajně novou barvu telefonu, která má být právě Midnight Blue – půlnočně modrá.

Uvidíme již za týden. Každopádně nezapomeňte sledovat Granátový jablko na Facebooku a Twitteru, kde budu event živě komentovat.


PS: Pokud si Apple Event stránku rozkliknete na iPadu nebo iPhonu, můžete na ní najít zajímavý easter egg. Po kliknutí na logo si ho můžete prohlédnout v 3D nebo v rozšířené realitě. To může být další věc odkazující na LIDAR senzor v novém iPhonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *