Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Novinky na podzimní keynote: iPhone 12, Apple Watch 6, HomePod

David Hořínek 4

Podzimní představení nových Apple produktů je za dveřmi. Očekáváme dvanáctou sérii iPhonů s výrazně změněným designem, šestou sérii Apple Watch, iPad Air, menší HomePod, AirPods Studio a možná AirTagy.

A kdy keynote bude? Apple zasílá pozvánky dva týdny dopředu. Nejspíš tedy až v druhé polovině září (kolem 20. září). Některé produkty se ale můžou začít prodávat dříve, jiné zase později v říjnu, jak oznámil Apple při vyhlašování finančních výsledků.

V celém článku najdete souhrn všech spekulací a očekávaných aktualizací produktů.

iPhone 12 a iPhone 12 Pro (Max)

iPhone 11 byl v první polovině roku 2020 nejvíce prodávaným smartphonem na světě (37,7 milionu prodaných zařízení, což je o 10,8 milionu více než u iPhonu XR minulý rok). Tento model Applu zachránil kůži v jinak slaběji očekávaných prodejích. Sám jsem si jedenáctku koupil a kombinace nižší ceny a téměř srovnatelného hardwaru s modelem Pro je velmi solidní nabídka.

I proto se tento rok dočkáme pokračujícího rozdělení iPhonů na nižší a vyšší třídu. Tentokrát ale u obou variant budeme moci vybírat menší a větší displej.

Celkem nás tak čekají 4 modely ve 3 velikostech – Pro ve velikostech 6,7″ a 6,1″ a levnější modely v 5,4″ a 6,1″. Aktuálně mají iPhony Pro 5,8″ a 6,5″. Levnější iPhone 11 6,1″.

4 varianty výkonu a velikosti u iPhonů 12 a 12 Pro

Největší změnou tento rok je bezesporu předělaný design. Vrátíme se ke stylu iPhonu 4/5 – skleněný sendvič s hranatými boky, podobně jako u iPadu Pro.

Nejdražší Pro modely by kromě klasických 3 čoček (normální, telefoto na zoom a ultraširoká) měly mít také senzor LIDAR, který slouží ke 3D skenování okolí a může pomoci při zaostřování fotek a videa. Můžete ho znát z aktuálního iPadu Pro 2020.

Výřezy pro 3 čočky, LIDAR senzor, LED blesk a mikrofon

Kromě dalších věcí můžeme očekávat OLED displeje na všech modelech. Samozřejmě také rychlejší procesor a v základu už 6 GB RAM (aktuální řada má 4 GB).

Spekuluje se o nezahrnutí nabíječky a sluchátek do krabičky. Také se ale objevily zmínky o odolnějším, opleteném kabelu, takže uvidíme.

Ostrůvek pro senzory FaceID zůstane, ale mohl by být o trochu menší. Lightning konektor přežije i tento rok. U některých modelů bychom se mohli dočkat podpory rychlejších 5G sítí.

Na Facebookové stránce Granátovýho Jablka jsem také dával fotky z uniklých telefonů potvrzující adaptivní 120Hz displeje, 4K záznam fotoaparátu ve 120FPS a zpomalené slow-mo video ve 4K a 240FPS.

Apple Watch Series 6

Apple Watch jsou zařízením, které trošku trpí v rychlosti inovací. Jsou velmi omezené velikostí samotného těla a baterie. Always-on (vždy zapnutého) displeje jsme se dočkali až v páté sérii loni, i když jsme si to všichni přáli dříve.

Ohledně podzimního upgradu šesté série toho není příliš známo. Dá se očekávat rychlejší procesor s vyšším výkonem. Možná také podpora rychlejšího WiFi 6 standardu a senzor okysličení krve.

Zbytek si Apple jako vždy velmi dobře tají. O hodinkách se toho nikdy moc nedozvíme, dokud nejsou představeny.

Co byste si přáli v další verzi vy? Já bych měl radost z podpory LTE verze hodinek v České republice. Po 3 letech je už na čase…

iPad Air 2020

Nový model iPadu Air by se měl přiblížit ke svému Pro bratříčkovi. Uniklé fotografie manuálu potvrzují menší rámečky. Absenci FaceID vynahrazuje TouchID ve vypínacím tlačítku.

Díky smart konektorům je také samozřejmostí podpora klávesnic a Apple Pencil první generace bude nahrazená druhou verzí, která už se nabíjí indukčně.

A co ostatní iPady? Obyčejný iPad by se mohl dočkat mírné aktualizace zaměřené na rychlost, dost možná se tak ale stane až na jaře.

HomePod, AppleTV, AirTagy a AirPods Studio

Menších aktualizací se dočkají také další produkty Applu.

AppleTV už potřebovala aktualizovat delší dobu. Zaměření na Apple Arcade a hry bude vyžadovat vyšší výkon. Ten už aktuální TV příliš nemá – její čip A10X je téměř 4 roky starý. Apple by do ní mohl dát alespoň A13 z minulých iPhonů. Malý ovladač, který se tak velice rád schovává v záhybech sedaček, by se měl dočkat vyhledávací funkcionality Find My.

HomePod hraje výborně. Prodává se ale už 3 roky bez jediného updatu. Jeho čip je A8 z iPhonu 6. Jeho cena je relativně vysoká. 299 $ v USA. U nás za 8 500 Kč. V České republice bohužel nedává moc smysl, protože Siri pořád neumí česky. Spekuluje se ale o jeho menším a levnějším bratříčkovi, který sice nebude hrát tak dobře, ale aktualizovaný čip a levnější cena by pro mnoho lidí mohla být zajímavá kombinace.

AirTagy jsou kapitola sama pro sebe. O chytré vyhledávací klíčence se bavíme už delší dobu. Dočkáme se už tento rok?

Posledním produktem, o kterým se mluví, jsou nová sluchátka patřící do AirPods rodiny. Tentokrát se nejedná o pecky do uší, ale o náhlavní sluchátka. Jejich název by mohl být „AirPods Studio“ a cenovka pod 10 tisíc korun. Sluchátka by mohly mít stejnou technologii aktivního rušení hluku jako AirPody Pro, úpravu zvuku přes ekvalizér a detekci nasazení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *