Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple na WWDC 2020 představil přechod na ARM, iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur, tvOS 14 a watchOS 7

David Hořínek 6

Tak to máme za sebou. A jaká to byla jízda! U Apple jsme zvyklí na úžasně vyprodukované prezentace, slidy a videa. Tentokrát to bylo ale na 150 %! Bylo vidět, že tým kolem Tima Cooka nepotřebuje jet naživo, aby ta show měla grády, šmrnc a vtip. Předpřipravená prezentace a videa mají zkrátka něco do sebe.

Tim Cook začal uvítáním a komentářem k aktuálním událostem. Bez povšimnutí nezůstaly aktuální protesty proti rasismu, ani boj proti viru. Ale pak se to rozjelo. Nejprve se začalo s iOS a přes iPadOS, watchOS a tvOS jsme se dostali až k velkým změnám u Macu a přechodu na ARM.

Pokud porovnáte můj souhrn spekulací z víkendu s realitou, v mnoha ohledech byla očekávání splněna. Jen jsme se nedočkali (téměř) žádného hardwaru. S předělaným iMacem, menším HomePodem, rychlejší AppleTV a AirTagy se snad potkáme na podzim.

Nebojte, detailnějších článků k jednotlivým systémům se dočkáte brzy, jakmile se na to trochu vyspím a provedu důkladnější průzkum. Celé představení novinek jste mohli živě sledovat na Facebook stránce Granátovýho jablka i na Twitteru. Záznam z prezentace můžete shlédnout po rozkliknutí článku.

Pokud jste prezentaci prošvihli, můžete si ji pustit dodatečně na YouTube:

Obecně ale musím říct, že můj dojem z prezentace byl vážně velmi dobrý. V některých chvílích to dokonce vypadá, že se Apple v kvalitě videa, animací a přechodů, vychloubá. Většinu prezentace nám dělal společnost Craig Federighi, z čehož jsem měl velkou radost.

A co se týče přechodu z Intelu na ARM? Dozvěděli jsme se toho relativně málo, ale první stroje se ke koncovým zákazníkům dostanou na konci roku, což je velmi brzy. Ale o tom až v samostatném článku. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *