Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Apple vydal iOS/iPadOS 13.4 s podporou bluetooth myší a trackpadů

David Hořínek 2

V souvislosti s počátkem prodejů nového iPadu Pro dnes Apple vydal také nové verze iOS/iPad OS 13.4, které přináší několik očekávaných funkcí.

Podpora u iPadu Magic Mouse 1/2, Magic Trackpad 1/2, Magic Keyboard (která bude vydána v květnu). U Magic Trackpadu 2 a Magic Keyboard nás navíc čeká podpora multitouch gest. Stranou ale nezůstanou ani výrobci třetích stran a iPad OS 13.4 podporuje i myši a touchpady od nich. Dejte vědět, které vám fungují.

Konečně jsme se také dočkali sdílení celých složek přes iCloud. Doteď šlo sdílet pouze jednotlivé soubory.

Ale to není všechno, co tam máme dál za funkce a další systémy včetně WatchOS, tvOS a nové Cataliny?

V iOS mailu je ikonka smazání konečně přesunuta dále od tlačítka pro odpověď. Dočkali jsme se nových 9 emoji a memoji nálepek.

Jak už jsem psal v předchozím článku, byly zde zmínky o CarKey API, které by mělo umožnit výrobcům aby nechali majitele používat svoje iPhony jako klíče k autu. Nic oficiálního ale zatím vydáno nebylo.

Nyní v CarPlay konečně můžou využívat dashboardu i další aplikace navigací a nejen ta od Apple. Na hlavní stránce tak po uvedení podpory od vývojářů budete moci používat i Waze nebo Google Mapy. Tohle vítám opravdu hodně a CarPlay bude zase o hodně použitelnější. Už nám chybí jen ta česká Siri…

Toto sice nesouvisí přímo s iOS, ale ode dneška už můžou vývojáři dělat univerzální aplikace napříč celým ekosystémem. Takže za jednu částku si budeme moci koupit i iOS/tvOS/MacOS verzi tentýž aplikace. Blíže jsem o tom psal tady.

Mimo iOS/iPad OS dnes Apple vydal také WatchOS 6.2, který nyní umožní nákupy uvnitř aplikací. Zmínky o CarKey byly nalezeny i zde, ale zatím stále nic oficiálně vydaného.

Vydána byla i nová verze macOS Catalina 10.15.4. I zde najdeme pár pěkných věcí. Sdílení složek přes iCloud, možné omezení s kým můžou komunikovat vaše děti (díky funkci Screen Time), časově synchronizovaný text u písniček nebo třeba možnost importovat uložená hesla z Chromu do Safari. Tato funkce je skvělá pokud hodně používáte Chrome nebo Google účet a synchronizujete si tak hesla. Díky tomuto si je můžete dostat pohodlně do Klíčenky.

Všechny systémy samozřejmě obsahují větší množství menších úprav a oprav chyb. Detailní změny naleznete vždy u konkrétního updatu.

macOS můžete aktualizovat v O tomto Macu -> Aktualizovat software.

iOS můžete aktualizovat v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

WatchOS můžete aktualizovat přes aplikaci Watch v iPhonu.

Při každém updatu systému dochází k reindexaci spotlightu a dalším úkonům, díky kterým můžete očekávat mírné zpomalení zařízení nebo vyšší rychlost vybíjení. Toto se většinou ustálí po 1 až 2 dnech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *